De eerste editie van de Nationale Iftar 2025, georganiseerd door Bronto Somohardjo, was een groot succes. Op het beursterrein van de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF) kwamen duizenden moslims samen om het vasten te breken en de kracht van gemeenschap en saamhorigheid te vieren.
Somohardjo sprak de aanwezigen toe en benadrukte het belang van eenheid en onderlinge steun: “Onze gemeenschap heeft enorm veel potentie. Maar alleen als we samenwerken en onze krachten bundelen, kunnen we bruggen bouwen tussen verschillende groepen en een Suriname creëren waarin saamhorigheid en eenheid de norm zijn.”
Hij riep op tot het omarmen van verschillen in plaats van deze als obstakels te zien. “We kunnen, we willen en we moeten dit doen – niet alleen voor onszelf, maar ook voor de generaties na ons,” aldus Somohardjo.
Daarnaast sprak hij zijn grote waardering uit voor alle moslimorganisaties die hebben bijgedragen aan het succes van deze eerste Nationale Iftar. “Ik ben diep dankbaar voor de steun en inzet van de moslimgemeenschap en alle organisaties die deze avond mede mogelijk hebben gemaakt. In het bijzonder wil ik mijn dank uitspreken aan de Surinaamse Islamitische Stichting (SIS), de Surinaamse Moeslim Associatie (SMA), de Federatie Islamitische Gemeenten Suriname (FIGS), de Surinaamse Moeslim Federatie (SMF) en alle andere organisaties die hebben bijgedragen. Dit evenement laat zien wat we kunnen bereiken als we samenwerken en elkaar steunen.”
De Nationale Iftar is een initiatief om verbinding te stimuleren en solidariteit te versterken binnen de Surinaamse samenleving. Met deze eerste succesvolle editie is de toon gezet voor een traditie die in de toekomst verder uitgebouwd zal worden
- Defensie eert vrouwen ter gelegenheid van Internationale Vr…..
- Hoe depressief zijn we?..
- Mexico beschuldigt Amerikaanse wapenfabrikanten van steun a…..
- China stelt het voor de hand liggende: ‘Gaza behoort …..
- Santokhi: “AI is geen toekomstvisie, maar realiteit”..
- AWJ installeert twee commissies: Rechtvaardige Transitie en…..
- VHP-MASKER VALT IN GUYANA GRENSKWESTIE..
- Werkgroepen voor aanpak problemen ex-Jungle Commando’s en N…..
- 16 meisjes van internaten ronden Basis Computer Vaardighede…..
- VIDS schrijft OAS aan: Suriname erkent collectieve rechten …..
- BEP: Vrouwen zijn de toekomst..
- Inheemsen uit Coeroeni eisen betere zorg en onderwijs bij D…..
- BEP strijdt voor een Suriname waar vrouwen zonder angst kun…..
- SVV 1-captain Pawiroredjo: ‘We worden woensdag kampioen…..
- Activist stapt uit PDO vanwege onvrede..
- DC’s geïnformeerd over werkzaamheden..
- Politieke partijen op vrouwendag..
- Flora en Leo Victor delen punten..
- Statement tegen misinformatie, sensatiejournalistiek en sti…..
- Impact vrouwelijke leiders binnen Diplomatie..
- ABOP benadrukt op Internationale Vrouwendag het belang van …..