Voormalig minister van Binnenlandse Zaken, Bronto Somohardjo, stelt dat president Chan Santokhi een politiek spel speelt met het rapport van de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD). In het actualiteitenprogramma ABC Actueel zegt Somohardjo dat het besluit van de president om het rapport door te geleiden naar de procureur-generaal (pg), voortkomt uit rancune en bedoeld is om de formatie van de nieuwe regering te beïnvloeden.
Somohardjo had vorig jaar zijn ontslag aangeboden aan president Santokhi. Als reden gaf hij de verstoorde werkrelatie met vicepresident Ronnie Brunswijk, die volgens hem niet bevorderlijk was voor het landsbestuur. “Ik heb bewust gekozen om terug te treden in het belang van het land,” zei de politicus destijds.
“Niets te verbergen”Tijdens zijn interview benadrukte Somohardjo dat hij altijd voor transparantie heeft gestaan. Hij gaf aan dat hij zelf de president had gevraagd om het eindrapport van het CLAD-onderzoek openbaar te maken, zodat de samenleving kon oordelen. “Ik doe niets dat het daglicht niet kan verdragen,” verklaarde hij.
Het rapport, waarin vermeende onregelmatigheden op het ministerie van Binnenlandse Zaken aan de orde komen, is echter nooit gepubliceerd. In plaats daarvan heeft president Santokhi het rechtstreeks doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie.
Politieke motievenVolgens Somohardjo is deze stap ingegeven door politieke motieven. “Het is een bewuste zet om mij te beschadigen en invloed uit te oefenen op de nieuwe regering,” aldus de PL-topman. Hij suggereert dat de president handelt uit wrok, nu hij zelf het veld moet ruimen.
- Crypto kan zich verspreiden in pensioenfondsen..
- Column: Now, di w’woyo yagi..
- Bewustwording noodzakelijk om kinderarbeid uit te bannen..
- Energietop begonnen: Beleid lokale inhoud cruciaal voor eco…..
- Luchthavendirecteur Chotkan: “SLM sinds 2019 zware wanbetal…..
- Pensioenstelsel is toe aan hervorming..
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-econ…..
- Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger bespreken voortgang gezo…..
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..
- VES blijft economie kritisch volgen bij volgende regeringsb…..
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..