Assembleelid Bronto Somohardjo (Pertjajah Luhur) is vooralsnog niet door de politie opgeroepen voor verhoor in het strafrechtelijk onderzoek dat het Openbaar Ministerie (OM) is gestart naar aanleiding van een rapport van de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD). Het rapport heeft betrekking op mogelijke onregelmatigheden tijdens zijn ambtstermijn als minister van Binnenlandse Zaken.
Hoewel het OM het onderzoek inmiddels formeel heeft aangevangen, bevestigt Somohardjo desgevraagd aan Radio ABC dat hij tot op heden niet is benaderd door justitie of de politie. Hij benadrukt dat hij zich geen enkele zorgen maakt over het verloop van het onderzoek.
“Ik heb niets verkeerd gedaan”
Somohardjo blijft bij zijn standpunt dat hij als minister geen wet heeft overtreden. “Er is niets om me zorgen over te maken. Ik weet wat ik heb gedaan en wat niet. Alles is transparant verlopen,” stelt hij.
Volgens het assembleelid is het CLAD-rapport uitvoerig besproken met een team van topadvocaten. “Zij hebben het dossier bestudeerd en er is niets in te vinden dat in strijd is met de wet. Daarom heb ik er alle vertrouwen in dat dit onderzoek geen gevolgen voor mij zal hebben,” aldus Somohardjo.
Onderzoek naar mogelijke misstanden
Het OM bevestigde eerder dat het in juli een rapport van de CLAD heeft ontvangen, waarin mogelijke misstanden bij het ministerie van Binnenlandse Zaken worden geschetst. Na bestudering van het rapport en toelichting van de CLAD is besloten om een strafrechtelijk onderzoek in te stellen. Over de aard van de vermeende onregelmatigheden is tot dusver weinig bekendgemaakt.
Het onderzoek richt zich onder meer op het beheer van staatsmiddelen en vermoedens van onrechtmatigheden in administratieve handelingen ten tijde van Somohardjo’s ministerschap. De ex-minister stelde eerder zelf CLAD aan om een intern onderzoek te laten verrichten, met het oog op transparantie binnen zijn ministerie.
Het OM heeft nog geen uitspraken gedaan over betrokkenen of mogelijke vervolgingen in het kader van dit lopende onderzoek.
- Rudi Carl Kross..
- Gerda Helen Sandaal weduwe van Rudolph E. Biervliet..
- Alvin Nathaniël Praag..
- President Geerlings-Simons: ‘We beginnen aan een noodzakeli…..
- Ramautarsing: kracht economie bepaalt de koers..
- Groot aantal ambassadeurs reeds teruggeroepen..
- Nederlandse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Bronto Somohardjo vooralsnog niet opgeroepen door de politi…..
- Twee politieambtenaren in verzekering gesteld en één buiten….
- Jong talent bouwt slimme oplossingen op finale HackOmation …..
- Internationale waarnemers waarschuwen: ‘Alle ogen gericht …..
- Boldewijn hekelt wijze van indiensttredingen bij overheid..
- Adhin wil volgende week starten met begrotingsbehandeling..
- TotalEnergies en APA geven USD 2.3 miljoen voor renovatie ’…..
- Verkeersveiligheidsinstituut wil concrete acties tegen stij…..
- Opofferingsverhaal van oorlogsslavinnen uit Japan komt eind….
- Onderzoek naar verdwenen middelen kent strafrechelijk- als …..
- Dirk Currie stelt onderwijsinvesteringen centraal in minist…..
- Bouw gestart aan mega-gaspijpleiding Nigeria-Marokko.
- Nederlandse ambassadeur ontmoet president Simons.
- Israëlische rabbijn roept op tot totale uithongering van Ga….