Jennifer Simons, gehuwd Geerlings, is zojuist bij enkele kandidaatstelling in De Nationale Assemblee (DNA) gekozen tot de elfde president van de Republiek Suriname. Simons is daarmee de eerste vrouwelijke president in de geschiedenis van ons land. Tegelijkertijd is Gregory Rusland (65) gekozen tot vicepresident.
Er waren geen tegenkandidaten voor het presidentschap en vicepresidentschap. De VHP, de op één na grootste partij van het land, besloot af te zien van het voordragen van kandidaten voor deze functies. Daarmee was de weg vrij voor een unanieme verkiezing bij acclamatie van Simons en Rusland.
De 71-jarige Simons, voormalig arts en oud-voorzitter van De Nationale Assemblee, staat voor een zware opgave: het land uit het diepe economische dal trekken waarin het zich momenteel bevindt. De komende regeerperiode zal in het teken staan van herstel en hervorming. Daarbij zal Simons niet alleen de economische crisis moeten aanpakken, maar ook het vertrouwen van de samenleving in het bestuur moeten herstellen.
Hoewel de presidentsverkiezing formeel was uitgeschreven voor zondag 6 juli, werd op donderdag duidelijk dat zich geen tegenkandidaten hadden gemeld. Hierdoor kon De Nationale Assemblee overgaan tot verkiezing bij acclamatie, zoals toegestaan op grond van de Surinaamse Grondwet.
Volgens Simons is haar politieke loopbaan altijd ingegeven geweest door de wens om iets te betekenen voor de gemeenschap waarin zij leeft. Die maatschappelijke betrokkenheid, zegt zij, vormde de rode draad in haar ruim dertigjarige carrière in de Surinaamse politiek.
Sinds 1996 maakte Simons deel uit van De Nationale Assemblee namens de Nationale Democratische Partij (NDP). Ze diende één regeerperiode in de coalitie en twee in de oppositie, voordat zij twee keer werd gekozen tot assembleevoorzitter.
De komende dagen zal naar verwachting de regeringsformatie verder vorm krijgen. Bronnen binnen de NDP bevestigen dat de gesprekken over de invulling van ministersposten zich in een vergevorderd stadium bevinden. De inauguratie van de nieuwe president en vicepresident vindt plaats op woensdag 16 juli 2025, de dag waarop de grondwettelijke termijn van vijf jaar van de huidige president en vicepresident afloopt.
- RADELOOS EN OF REDDELOOS..
- Saipem zal voor Gran Morgu-project lokale lassers opleiden..
- Reactie op uitspraken NDP voorzitter Jennifer Simons..
- Drive-by shooting aan de Kwartetstraat: man in buik geraakt..
- Surinames bijdrage aan mondiale klimaatbeleid belicht op ex…..
- VHP: Simons houdt communicatielijnen gesloten..
- VHP uit zorgen over opstelling NDP: Simons weigert om met V…..
- Suriname versterkt klimaatpartnerschappen op Expo Osaka 202…..
- Simons bevestigt: Brunswijk wordt vicevoorzitter DNA..
- Hooggerechtshof VS staat deportatie van migranten naar derd…..
- Amoksi handelt buiten bevorderingsregels om — korpsleiding …..
- Regeerakkoord definitief getekend door zes partijen; samenw…..
- Voor derde keer regeerakkoord getekend; zonder voorbehoud..
- Ketikoti prisiri voor vegetariërs en veganisten..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Breeveld: ‘Voorbehoud Brunswijk bij regeerakkoord is politi…..
- ‘Commewijne strategisch knooppunt voor nieuwe luchthaven en…..
- Suriname sluit zich aan bij mondiale alliantie voor bescher…..
- Persbericht Korps Politie Suriname n.a.v. bericht in de med…..
- Gezamenlijke verklaring aankomende coalitiepartijen inzake …..
- Staat vast: Brunswijk heeft regeerakkoord ondertekend..