Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking is zojuist bij acclamatie gekozen tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Zijn benoeming werd officieel bevestigd tijdens de 56e Algemene Vergadering van de OAS. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat een Surinamer deze prestigieuze functie zal bekleden, wat een belangrijke mijlpaal is voor zowel Suriname als de regio.
Ramdin, die sinds 2020 het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking leidt, werd unaniem gesteund door de lidstaten van de OAS. Zijn ruime ervaring in de internationale diplomatie en zijn eerdere betrokkenheid bij de OAS – waar hij eerder als assistent-secretaris-generaal werkte – werden als essentiële kwaliteiten geprezen.
Eerder besloot Paraguay de kandidatuur van zijn minister van Buitenlandse Zaken, Rubén Ramírez Lezcano, voor de functie van secretaris-generaal van de OAS in te trekken. De regeringen van Brazilië, Bolivia, Chili, Colombia en Uruguay kondigden in een gezamenlijke verklaring aan dat ze de kandidatuur van Ramdin voor het secretariaat-generaal van de OAS zouden steunen. Op basis van de verklaring kon Ramdin rekenen op 19 stemmen, ruim voldoende om verkozen te worden. Voor de verkiezing zijn 17 stemmen nodig om gekozen te worden.
Met zijn aanstelling zal Ramdin de taak op zich nemen om de OAS van 2025 tot 2030 te leiden, waarbij de organisatie een cruciale rol speelt in de bevordering van democratie, mensenrechten en sociale en economische ontwikkeling in het westelijk halfrond. Ramdin volgt de Paraguayaanse diplomaat Luis Almagro op.
- Econoom Ramautarsing: “Wij gaan drie magere jaren tegemoe…..
- Twee ministers op kandidatenlijst van de VHP..
- Brede afwijzing Venezolaanse militaire actie in Guyana’s ze…..
- Buurman betrapt tijdens nachtelijke inbraak..
- President in Ramadan-boodschap: Laster zal God niet behagen..
- Verdachte voor diefstal ruitenwissers door omstanders aange…..
- Guyanese president publiceert opnieuw onjuiste kaart van Su…..
- NDP: Ramadan, zuiverheid van gedachten en handelen..
- Commerciële sekswerkers Anamoestraat en omgeving verwijder…..
- Ramadan boodschap president Chandrikapersad Santokhi ..
- SVV 1 en Yelyco op voorsprong in U15-meisjes volleybal play…..
- Menzo haalt Shaquille Stein bij voorselectie Natio..
- Politie treedt op: commerciële sekswerkers Anamoestraat en …..
- Wereldbank looft samenwerking met Suriname..
- Verdachte (24) van beroving Chinese winkel op 6 januari is …..
- OAS: ‘Het Venezolaanse regime moet onmiddellijk stoppen met…..
- Overheid neemt snelle maatregelen na dambreuk Weg naar Zee..
- Korpschef bezorgd over tippelarij in woongebieden..
- Dambreuk Weg naar Zee aangepakt..
- RSS Barracuda versterkt maritieme veiligheid Suriname..
- PAKITTOW EERST, DAN DE REST..