Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking is zojuist bij acclamatie gekozen tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Zijn benoeming werd officieel bevestigd tijdens de 56e Algemene Vergadering van de OAS. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat een Surinamer deze prestigieuze functie zal bekleden, wat een belangrijke mijlpaal is voor zowel Suriname als de regio.
Ramdin, die sinds 2020 het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking leidt, werd unaniem gesteund door de lidstaten van de OAS. Zijn ruime ervaring in de internationale diplomatie en zijn eerdere betrokkenheid bij de OAS – waar hij eerder als assistent-secretaris-generaal werkte – werden als essentiële kwaliteiten geprezen.
Eerder besloot Paraguay de kandidatuur van zijn minister van Buitenlandse Zaken, Rubén Ramírez Lezcano, voor de functie van secretaris-generaal van de OAS in te trekken. De regeringen van Brazilië, Bolivia, Chili, Colombia en Uruguay kondigden in een gezamenlijke verklaring aan dat ze de kandidatuur van Ramdin voor het secretariaat-generaal van de OAS zouden steunen. Op basis van de verklaring kon Ramdin rekenen op 19 stemmen, ruim voldoende om verkozen te worden. Voor de verkiezing zijn 17 stemmen nodig om gekozen te worden.
Met zijn aanstelling zal Ramdin de taak op zich nemen om de OAS van 2025 tot 2030 te leiden, waarbij de organisatie een cruciale rol speelt in de bevordering van democratie, mensenrechten en sociale en economische ontwikkeling in het westelijk halfrond. Ramdin volgt de Paraguayaanse diplomaat Luis Almagro op.
- GEVAAR VAN POLITIEK GEWELD..
- ORANJEWOUD..
- Buien en bewolking wisselen elkaar af..
- Politieverklaring over moord en zelfmoord te Houttuin..
- Jagdeo: Guyana benut alle diplomatieke kanalen in grensgesc…..
- John Nevill Blijd (61) Amsterdam 2-3-2025..
- (Bertus) Delano Romeo Marengo (61) Rotterdam 26-2-2025..
- Canada: Mark Carney wint race om Trudeau op te volgen..
- Vlaamse delegatie presenteert VIKAP project aan dc Nickerie..
- “Alle drie krijgsmachten zullen versterkt worden”..
- Onnodige sirenes, oftewel de zoete smaak van macht..
- Yellow Birds-captain Emanuels: ‘Verlies Schakel de Flora is…..
- Voorzitter SPA: ‘Onze samenwerking betekent geen andere Nie…..
- NPS niet blij met huidige positie van de burgers..
- Rusland: NPS aan het begin van een nieuwe glorie..
- Column: Borrelpraat no. 862..
- VHP Rijnmond debat en discussie middag in Gouda..
- President juicht verzoeningsdienst Platform Inheemse Christ…..
- Atalanta Gooit Titelstrijd Open na Zege op Juventus..
- Laatste Transfernieuws en Geruchten: Man City, Bayern Strij…..
- Napoli Houdt Druk op Serie A-Leider Inter met Overwinning o…..