Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking is zojuist bij acclamatie gekozen tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Zijn benoeming werd officieel bevestigd tijdens de 56e Algemene Vergadering van de OAS. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat een Surinamer deze prestigieuze functie zal bekleden, wat een belangrijke mijlpaal is voor zowel Suriname als de regio.
Ramdin, die sinds 2020 het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking leidt, werd unaniem gesteund door de lidstaten van de OAS. Zijn ruime ervaring in de internationale diplomatie en zijn eerdere betrokkenheid bij de OAS – waar hij eerder als assistent-secretaris-generaal werkte – werden als essentiële kwaliteiten geprezen.
Eerder besloot Paraguay de kandidatuur van zijn minister van Buitenlandse Zaken, Rubén Ramírez Lezcano, voor de functie van secretaris-generaal van de OAS in te trekken. De regeringen van Brazilië, Bolivia, Chili, Colombia en Uruguay kondigden in een gezamenlijke verklaring aan dat ze de kandidatuur van Ramdin voor het secretariaat-generaal van de OAS zouden steunen. Op basis van de verklaring kon Ramdin rekenen op 19 stemmen, ruim voldoende om verkozen te worden. Voor de verkiezing zijn 17 stemmen nodig om gekozen te worden.
Met zijn aanstelling zal Ramdin de taak op zich nemen om de OAS van 2025 tot 2030 te leiden, waarbij de organisatie een cruciale rol speelt in de bevordering van democratie, mensenrechten en sociale en economische ontwikkeling in het westelijk halfrond. Ramdin volgt de Paraguayaanse diplomaat Luis Almagro op.
- Anunja ‘Mi Wini’ Litanie wil stem zijn van vrouw die te mak…..
- Russische “absorptie” van Oekraïners: een oorlo…..
- VLS-leider Vishnudatt: “De nieuwe politiek geeft anderen de…..
- Padiecrisis in Guyana en invloed hiervan op Nickeriaanse bo…..
- Bruggenbouwers in 2025: Surinaamse jongeren gaan voor een n…..
- US$ 60 miljoen aan projecten Volksgezondheid in uitvoering..
- Busje vliegt in brand in Nickerie..
- Broers gearresteerd voor verschillende strafbare feiten..
- Nog té weinig ordehandhavers voor de verkiezingen; sollicit…..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- Biza en dc’s zetten laatste stappen richting eerlijke verki…..
- VSB tikt cruciale vraagstukken aan tijdens paneldiscussies..
- Voorbereidingen verkiezingen in volle gang..
- Krijgsraad versterkt met twee nieuwe leden..
- Indiase missie: Willen zaken doen met Suriname..
- Su Aid zamelt haast SRD 5 miljoen in voor Nationale Bloedba…..
- Su Aid 2024 zamelt bijna SRD 5 miljoen in voor Nationale Bl…..
- Twee broers aangehouden in twee afzonderlijke gevallen..
- Santokhi: ‘wij zullen geen lege staatskas achterlaten’..
- De stroomtarieven (3): ‘Regering moet EAS ruimte geven wett…..
- Paraguay trekt zijn kandidatuur voor OAS-secretariaat-gener…..