door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Kortgedingrechter Deborah Haakmat-Sniphout heeft zojuist beslist dat de Progressief-Verheffende Partij (PVP) niet-ontvankelijk wordt verklaard in haar eis tegen het Centraal Hoofdstembureau (CHS), dat de partij niet heeft ingeschreven voor deelname aan de verkiezingen van 25 mei 2025. De eis van de PVP tegen president Chandrikapersad Santokhi, bij wie de partij in hoger beroep ging tegen het CHS, is woensdagochtend ook afgewezen door de rechter.
Hiermee houdt het op voor de PVP om deel te nemen aan de verkiezingen, tenzij het gebruik maakt van de laatste mogelijkheid om in hoger beroep te gaan. Bij de uitspraak van Haakmat-Sniphout was alleen de advocaat van de staat, John Kraag, aanwezig. Van de PVP was er niemand.
De rechter is, net als het CHS, van mening dat de volmacht die door de PVP werd overgelegd bij de registratie van politieke organisaties niet voldoet aan de statuten en het huishoudelijk reglement van de partij. Net als het CHS vond de rechter dat alle bestuursleden de volmacht hadden moeten tekenen, zodat de PVP kon worden ingeschreven om deel te nemen aan de verkiezingen. De volmacht, die was overgelegd, was getekend door drie van de vijf hoofdbestuursleden.
Later meer
- ‘Tapo’ aangehouden voor poging tot doodslag..
- Bezoeker verstopt drugs in eten arrestant..
- Venezuela beschuldigt ExxonMobil van lobbyen en omkoping in…..
- Thelma Jetty Bouman- Uiterloo (92) Amsterdam 7-3-2025..
- Shirley Joan Overman (60) Amsterdam 4-3-2025..
- Nieuwe premier Canada belooft een snelle overgang..
- SPA tevreden met plek kandidatenlijst NPS..
- Auto inbreker moet anderhalf jaar de bak in..
- Families Woedend Over Gebrek aan Scrutiny in PPE-deal...
- VS-leger operationaliseert hypersonische raketten..
- Column: Ondanks haat en nijd gekroond tot OAS-secretaris-ge…..
- Aviankoi: men vraagt dat de president weer naar Moengo komt..
- ‘Frank Essed was een edel mens’..
- VLS vist in vijver van de VHP..
- SPA en DRS werken samen met NPS voor een beter Suriname..
- Inaugurele speech Ramdin in OAS: Regionale eenheid vergrote…..
- Man schiet op twee personen in Nickerie en wordt weken late…..
- Man betrapt bij poging om drugs cellenhuis in te smokkelen …..
- India Versterkt Grensverdediging met Swathi-radars..
- President bezoekt Al-Ichsaan in Commewijne..
- ‘Houtsmokkelaars krijgen door staking nu vrij spel’..