door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Kortgedingrechter Deborah Haakmat-Sniphout heeft zojuist beslist dat de Progressief-Verheffende Partij (PVP) niet-ontvankelijk wordt verklaard in haar eis tegen het Centraal Hoofdstembureau (CHS), dat de partij niet heeft ingeschreven voor deelname aan de verkiezingen van 25 mei 2025. De eis van de PVP tegen president Chandrikapersad Santokhi, bij wie de partij in hoger beroep ging tegen het CHS, is woensdagochtend ook afgewezen door de rechter.
Hiermee houdt het op voor de PVP om deel te nemen aan de verkiezingen, tenzij het gebruik maakt van de laatste mogelijkheid om in hoger beroep te gaan. Bij de uitspraak van Haakmat-Sniphout was alleen de advocaat van de staat, John Kraag, aanwezig. Van de PVP was er niemand.
De rechter is, net als het CHS, van mening dat de volmacht die door de PVP werd overgelegd bij de registratie van politieke organisaties niet voldoet aan de statuten en het huishoudelijk reglement van de partij. Net als het CHS vond de rechter dat alle bestuursleden de volmacht hadden moeten tekenen, zodat de PVP kon worden ingeschreven om deel te nemen aan de verkiezingen. De volmacht, die was overgelegd, was getekend door drie van de vijf hoofdbestuursleden.
Later meer
- Jennifer Vreedzaam: de strijd van inheemsen is niet van nu..
- CARICOM veroordeelt Venezolaanse maritieme schending en ste…..
- Registratie politieke partijen..
- Ramdin verbaasd over brief NDP naar CARICOM over Tigri..
- Robinhood en Transvaal vergeten te scoren..
- Houtverwerkingssector krijgt boost met EU-ondersteunde same…..
- Terugslag gezondheid paus: opnieuw acute ademhalingsproblem…..
- Noors bedrijf: Suriname behoort tot de top oliefrontlanden..
- Korpschef Isaacs bezorgd over commerciële sekswerkers in wo…..
- Komende regering moet zachter IMF-programma uitvoeren..
- Guyana in hoogste staat van paraatheid na Venezolaanse mari…..
- CDS-medewerkers ontsnappen aan brandend voertuig bij verkee…..
- Politie Apoera neemt brandstof, sigaretten en gascilinders …..
- Verdachte voor gepleegde inbraken en diefstallen ingesloten..
- ‘Aparte atmosfeer’ kan leiden tot samenwerking tussen NDP e…..
- China vormt uitdaging voor Trumps invloed in Zuid-Amerika..
- CDS geeft invulling aan beroependag Sarasvatischool..
- Jonge ondernemers willen band tussen Guyana en Suriname ver…..
- Dc Bhola neemt maatregelen tegen ondernemers die straten bl…..
- Schaarste aan intellect in de politiek..
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..