door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Kortgedingrechter Deborah Haakmat-Sniphout heeft zojuist beslist dat de Progressief-Verheffende Partij (PVP) niet-ontvankelijk wordt verklaard in haar eis tegen het Centraal Hoofdstembureau (CHS), dat de partij niet heeft ingeschreven voor deelname aan de verkiezingen van 25 mei 2025. De eis van de PVP tegen president Chandrikapersad Santokhi, bij wie de partij in hoger beroep ging tegen het CHS, is woensdagochtend ook afgewezen door de rechter.
Hiermee houdt het op voor de PVP om deel te nemen aan de verkiezingen, tenzij het gebruik maakt van de laatste mogelijkheid om in hoger beroep te gaan. Bij de uitspraak van Haakmat-Sniphout was alleen de advocaat van de staat, John Kraag, aanwezig. Van de PVP was er niemand.
De rechter is, net als het CHS, van mening dat de volmacht die door de PVP werd overgelegd bij de registratie van politieke organisaties niet voldoet aan de statuten en het huishoudelijk reglement van de partij. Net als het CHS vond de rechter dat alle bestuursleden de volmacht hadden moeten tekenen, zodat de PVP kon worden ingeschreven om deel te nemen aan de verkiezingen. De volmacht, die was overgelegd, was getekend door drie van de vijf hoofdbestuursleden.
Later meer
- President bereid behandeling wet Grondenrechten aan te houd…..
- Kritieke tekorten bij de bloedbank..
- Veehouders Bond Suriname: Onzekerheid over import en verkoo…..
- Politicoloog Breeveld ziet 6 partijen 51 zetels delen..
- CELOS spoort aan tot productieverhoging zoete patat..
- Optredens in Suriname vergden uitdagende omschakeling voor …..
- Suriname en Nederland versterken samenwerking in strijd teg…..
- Suriname en Nederland houden bilateraal drugsoverleg..
- OPTSU: Regering heeft IMF-inflatietijdbom opgebouwd..
- China verhoogt stimuleringsmaatregelen om economie te besch…..
- BilateraalDrugsoverleg tussen Suriname en Nederland verster…..
- 3-O benadering bij samenwerking ter vooruitgang van Surinam…..
- Stoelendans..
- Buschauffeur ingesloten na kapverwonding collega..
- Project ‘Sociaal-Agogische Vorming in Buurten, doorstart Bu…..
- EZ sluit overeenkomst voor innovatieve ontwikkeling en ICT..
- Obesitas aanpakken..
- Scheuren binnen OPTSU..
- Reactie op artikel: ‘Bezorgde burger luidt noodklok over ve…..
- Newsweek interviewt onderwijsminister Henry Ori..
- Ondanks complexe problemen, het gaat goede weg op bij Onder…..