Bij het hoofdkantoor van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB) aan de Mr. Jagernath Lachmonstraat is wederom ingebroken, ditmaal op de afdeling Paspoorten. Directeur Mohamed Eskak van het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigt tegenover Tra Fas’ De dat hij vrijdagochtend werd opgeschrikt door een telefoontje van de CBB-directeur, die melding maakte van de inbraak.
“Wij bevinden ons in een gevoelige periode,” stelt Eskak. “Zeker met het oog op de komende verkiezingen, waarbij het CBB een essentiële rol vervult.” De inbraak komt voor hem dan ook bijzonder hard aan.
De politie is inmiddels ter plaatse geweest. De komst van de Forensische Dienst wordt nog verwacht. Pas na hun onderzoek zal het CBB overgaan tot een inventarisatie van de weggenomen goederen.
Volgens Eskak vormt de situatie intern een duidelijke waarschuwing: het incident legt de kwetsbaarheden in de beveiliging van verkiezingsgerelateerde objecten en infrastructuur bloot. Enkele maanden geleden werd eveneens ingebroken bij het CBB.
Voor aanstaande maandag staat een overleg gepland met de bewakingsdienst, met ondersteuning van onder meer het Korps Politie Suriname (KPS). Er wordt gewerkt aan het instellen van permanente bewaking. “Het CBB is een prime gebouw,” zegt Eskak. “Er zijn camera’s aanwezig, en die zullen moeten aantonen wie verantwoordelijk is voor deze daad.”
De inbraak zorgt volgens hem voor “enorme ruis”. Toch verzekert hij de samenleving dat er openheid van zaken zal worden gegeven over wat precies is weggenomen.
De getroffen afdelingen zijn Paspoorten, Binderij en de werkgroep Leggers. Toegang tot het gebouw is verschaft via de afdeling Nationaliteiten. Ook het kantoor van de adjunct-coördinator werd doorzocht. De werkgroep Leggers is belast met het overzicht van de verschillende stembureaus en had recent een definitieve lijst opgesteld. Ook deze informatie is mogelijk gecompromitteerd.
Wat betreft de afdeling Paspoorten merkt Eskak op dat het incident plaatsvindt in de aanloop naar de geplande lancering van de e-paspoorten op 25 april. Over het motief is vooralsnog niets met zekerheid te zeggen, maar het roept volgens hem “zeker vragen op”. Hij benadrukt dat uitsluitend het CBB lokaal bevoegd is om persoonsgegevens op lege paspoorten te plaatsen. Eventueel grensoverschrijdend gebruik is volgens hem op dit moment niet meer dan een insinuatie.
Het onderzoek is nog gaande. Eskak garandeert dat de samenleving op korte termijn geïnformeerd zal worden over de uitkomsten van de inventarisatie.
- LVV verzorgt moestuintraining aan zorginstellingen..
- VERONTRUSTEND VEEL KIESGERECHTIGDEN ZONDER GELDIGE E-ID..
- Politie, dc’s en OW krijgen voertuigen en zwaar mater…..
- OptSu beschuldigt regering van misleiding rijstboeren..
- Stichting Prasoro mist steun: overheid blijft achter met 1 …..
- Fontein Valliantsplein omgedoopt tot Yogh-fontein..
- SVV tweede volleybalfinalist vrouwen U-21 klasse..
- ‘Immortal’ Eersel houdt Nicolas af van wereldtitel..
- Caricom-voorzitter legt pijnpunten nieuwe handelstarieven v…..
- President Santokhi evalueert met veiligheidsbonden: Elf van…..
- OPTSU: regering misleidt rijstboeren opnieuw..
- Masker NDP valt bij de poging het merk Bouterse te verzilve…..
- Canadese expert biedt technische ondersteuning aan CIP..
- Leidinggevenden Belastingdienst volgen management en leider…..
- VLS ondertekent gedragscode CCK en IRIS: ‘Verkiezingen moet…..
- Halskettingroof eindigt in schietpartij..
- De noodzaak van capabele DNA-leden..
- Niet alle hoofdstembureaus verstrekken proces-verbalen aan …..
- Enkele hoofdstembureau’s weigeren transparant te zijn over …..
- Snelste dragrace auto Nova terug op racebaan..
- Stiefvader vergrijpt zich aan stiefdochter terwijl moeder i…..