Een Fokker 70 van de Surinaamse luchtvaartmaatschappij Fly All Ways is op bevel van de Nederlandse Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) aan de grond gehouden op Flamingo Airport. Het toestel was onderweg naar Suriname en maakte een tussenstop op Bonaire voor het bijtanken, met aan boord 82 passagiers, waaronder drie baby’s.
Volgens informatie die de lokale radiozender Live99FM heeft verkregen, hangt de maatregel samen met een nieuwe Europese wetgeving die op 3 juni 2025 van kracht werd. De regeling bepaalt dat luchtvaartmaatschappijen met een Surinaamse registratie niet langer mogen landen op Europees grondgebied. Aangezien Bonaire een bijzondere gemeente van Nederland is, valt het onder deze EU-bepaling.
Na de landing grepen de autoriteiten van Bonaire International Airport (BIA) direct in op aanwijzing van de ILT. Het vliegtuig kreeg een verbod om verder te vliegen.
De situatie zorgt voor onzekerheid onder de passagiers, van wie de meerderheid de Cubaanse nationaliteit heeft. Fly All Ways blijft verantwoordelijk voor hun opvang en verdere transport.
Indien de ILT toestaat dat het vliegtuig terugvliegt naar Suriname, zal dit zonder de passagiers gebeuren. De luchtvaartmaatschappij zal een ander toestel – niet geregistreerd in Suriname – moeten charteren om de reizigers alsnog naar hun eindbestemming te vervoeren.
De ILT en Fly All Ways hebben vooralsnog geen officiële verklaringen afgegeven over de verdere afhandeling van het incident. Het is onduidelijk wanneer de gestrande passagiers kunnen worden opgehaald.
- President Santokhi decoreert burgers voor uitzonderlijke in…..
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?..
- Ruth Sinkeler: “Hogere eisen nodig bij werving personeel…..
- Milieu Autoriteit adviseerde stopzetten activiteiten in Kwa…..
- Dubieuze voordracht onderminister Ramsukul voor beëdiging t…..
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervo…..
- Leden Malaria Elimination Taskforce gedecoreerd door presid…..
- Malaria-vrije status levert leden malaria taskforce staatsd…..
- Gajadien: inschattingsfouten en koppigheid nekslag voor VHP..
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien..
- Sampie: “Ik begin mijn tweede termijn als DNA-lid met dankb…..
- Santokhi presenteert vóór regeringsoverdracht financieel pl…..
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand..
- Man die Slowaakse premier neerschoot voor rechter: “Wilde n…..
- RUDI PEREZ WILFRED ZEVENBERGEN (87) PARAMARIBO 4-7-2025..
- Raymond Reginald Kortram (84) Paramaribo 6-7-2025..
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang..
- Vertrekkende- en aankomende vicepresident hebben gesprek..
- DRS in regelmatig overleg met NPS..
- Brandy gevangen in handelsoorlog door Chinese en Amerikaans…..
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet v…..