Ashwin Adhin (NDP) is zojuist gekozen tot de nieuwe voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA). Hij werd voorgedragen door een coalitie van partijen bestaande uit de NDP, ABOP, PL, BEP, NPS en A20. De VHP stelde voormalig vicevoorzitter Dew Sharman kandidaat als tegenhanger. De verkiezing vond plaats tijdens een openbare vergadering van DNA, die werd bijgewoond door president Chan Santokhi. Adhin zal het voorzitterschap bekleden gedurende de volledige zittingstermijn van het nieuwe parlement.
De stemming verliep schriftelijk, conform het Reglement van Orde. In de vergaderzaal waren twee stemhokjes en een stembus met blauwe deksel opgesteld. Voorafgaand aan de stemming werd de lege stembus aan de aanwezigen getoond, waarna fungerend voorzitter Rabin Parmessar als eerste zijn stem uitbracht. Vervolgens werden de overige 49 leden in alfabetische volgorde opgeroepen om hun stem uit te brengen.
Opvallend was dat de meeste leden, met name uit de coalitie, na het stemmen hun stembiljetten aan de zaal toonden, waardoor zichtbaar werd op wie zij hadden gestemd. Dit leidde tot discussie. VHP-parlementariër Asis Gajadien uitte scherpe kritiek en stelde dat hiermee het principe van de geheime stemming werd ondermijnd. Volgens hem dient, conform de Kiesregeling, een stem ongeldig te worden verklaard wanneer het ingevulde stembiljet wordt getoond.
Fungerend voorzitter Parmessar reageerde resoluut op de bezwaren. “Niemand maakt een zooitje van het Reglement van Orde. We volgen het vastgestelde proces,” verklaarde hij. Ook NDP’er André Misiekaba en collega Marinus Bee verdedigden het tonen van stembiljetten als een vorm van transparantie. Parmessar benadrukte dat het reglement uitsluitend het gebruik van briefjes voorschrijft — en dat daaraan is voldaan. Hij merkte op dat het tonen van de biljetten nergens expliciet is verboden.
Parlementariër Mahinder Jogi vroeg op dat moment een punt van orde aan, maar Parmessar verzocht de vergadering om het verkiezingsproces niet te verstoren. Jogi bleef echter van mening dat er in strijd is gehandeld met het Reglement van Orde.
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing..
- Ursila Antoinette Stena-Maarbach..
- Economische gijzeling..
- NDP-assembleelid Jones: “Wij sluiten niemand uit”..
- Acht jaar cel en SRD 50.000 boete geeïst voor cokemokkel vi…..
- Netanyahu’s aanval op Iran – strategisch keerpunt of politi…..
- Zware metalen en zwangerschapsuitkomsten: Sheila Kort promo…..
- Financieel adviseur Karamat: RVI-programma ‘levensgevaarlij…..
- Mario Vermeer vertegenwoordigt Suriname op internationaal J…..
- Waarom Suriname zijn president niet meer in het geheim moet…..
- Vaststelling grens Suriname in afrondende fase..
- Advocaten betwisten drugs dropping door Colombianen..
- Suriname treft Panama, El Salvador en Guatemala in laatste …..
- Indonesië en Suriname versterken culturele samenwerking..
- OM eist langdurige gevangenisstraffen in drugszaak..