Alice Amafo, politica en voormalig minister, zal naar verwachting vandaag opnieuw het podium betreden van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) tijdens de viering van het 35-jarig bestaan van de partij op het Bronsplein. Volgens berichten die D-TV Express en Suriname suriname hebben bereikt, zal Amafo haar terugkeer naar de ABOP officieel bekendmaken.
Deze stap komt voor velen als een verrassing, aangezien Amafo eerder de ABOP had verlaten om haar eigen partij, de Volkspartij voor Vernieuwing en Democratie (VVD), op te richten. Ze had aangekondigd met de VVD deel te nemen aan de komende verkiezingen.
Alice Hortencia Amafo, geboren op 4 februari 1977 in Paramaribo, begon haar politieke carrière als lid van de ABOP en was een naaste medewerker van partijleider Ronnie Brunswijk. Op 28-jarige leeftijd werd ze benoemd tot minister van Transport, Communicatie en Toerisme, waarmee ze de jongste minister en de eerste vrouwelijke Marron-minister in de geschiedenis van Suriname werd. In 2010 keerde ze terug in het kabinet van president Desi Bouterse als minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting.
In augustus 2024 ontstonden geruchten over haar terugkeer naar de ABOP, nadat Brunswijk tijdens een evenement suggereerde dat Amafo in een felicitatieboodschap had aangegeven ’terug naar huis’ te komen. Amafo ontkende destijds deze bewering en benadrukte dat haar boodschap verkeerd was geïnterpreteerd.
Met haar verwachte terugkeer naar de ABOP lijkt Amafo haar politieke koers opnieuw te verleggen, wat mogelijk invloed kan hebben op het politieke landschap en de komende verkiezingen in Suriname.
- Caricom..
- Jeane Helene Leliënhof..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Het was een wens van de NDP dat cr…..
- NDP klaagt Guyana aan bij Caricom: “Onrechtmatige handeling…..
- Brandstofprobleem KPS opgelost..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw..
- Presidentiële werkgroep ‘Platform Grondzaken’ ontvangt weke…..
- Grenada’s Mitchell: Bied excuses aan en betaal herste…..
- Registratie politieke organisaties: APP stukken kwijt door …..
- Politie eindelijk ingetrokken in nieuw gebouw Moengo..
- Tralalaa-economics van Chan en Bouta. Bent u de afgelopen 5…..
- Kapotte waterleidingbuis zorgt voor lage waterdruk Leiding …..
- Jagesar: Suriname verwacht in 2026 tweede FID..
- Financiën politieke partijen..
- President Santokhi presenteert Surinames vorderingen op Car…..
- MOU versterkt ontwikkeling EAG-luchthaven..
- Regering keurt ontwerpwet Wijziging Anti-corruptiewet 2017 …..
- Prognose 25 mei 2025..
- Hamas draagt lichamen over van jongste gijzelaars..