De voorzitter van het hoofdstembureau Wanica, Bholanath Narain, heeft aangifte gedaan bij de politie wegens de vermissing van 225 stembiljetten op DNA-niveau van stembureau 333. Bij controle werd ontdekt dat deze 225 stembiljetten niet in de stemkist aanwezig waren. Wendy Jap A Joe, ondervoorzitter van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), bevestigt tegenover Suriname suriname dat de zaak bij de politie in onderzoek is.
Volgens de rapportage van stembureau 333 is de stemkist aangeleverd met 802 DNA-stembiljetten. De kist werd echter teruggebracht met slechts 577 biljetten. Er ontbreekt dus een hoeveelheid van 225 stembiljetten waarvoor geen verklaring kon worden gegeven.
De politie werd erbij gehaald en in hun bijzijn werd de stemkist opengemaakt en de inhoud geteld. Hierbij werd vastgesteld dat er inderdaad slechts 577 stembiljetten aanwezig waren op DNA-niveau.
President Chan Santokhi heeft op 25 mei, samen met zijn echtgenote, zijn stem uitgebracht bij ditzelfde stembureau in Lelydorp. De zaak is officieel overgedragen aan de politie voor verder onderzoek.
- Ontslagvergunning verleend voor zeventig werknemers Securit…..
- Nieuwe DNA moet uiterlijk 29 juni aantreden; Brunswijk geno…..
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd..
- Regering neemt belangrijke besluiten voor infrastructuur, w…..
- NDP: “President handelt buiten wet en bevoegdheden”..
- NPS bekritiseert rol president bij vertraging verkiezingsui…..
- Portefeuilleverdeling binnen nieuwe regering krijgt vorm..
- Besluiten voor betere woonruimte, infrastructuur en grondze…..
- Verdeeld..
- Breaking: Voorlopige telling afgerond, NDP de grootste..
- NPS: uitspraken president zijn politiek gekleurd en hypocri…..
- OMO-schuld en CBvS-reactie: Waar blijft de onderbouwing?..
- Custom Connect opent tweede vestiging in Suriname..
- Bezorgdheid VHP-voorzitter/president..
- President Santokhi: “Onafhankelijke verkiezingsautoriteit b…..
- Ondernemer opgelicht via sociale media..
- World No Tobacco Day 2025: Ontmasker de tabaksindustrie..
- Economische uitdagingen blijven ook voor nieuwe regering..
- Nieuwe single ‘Suriname Boss’: ‘Wees trots op je afkomst en…..
- Heldhaftige omstanders voorkomen beroving op klaarlichte da…..
- President bespreekt met verkiezingspartijen verloop verkiez…..