door Valerie Fris
PARAMARIBO — De Braziliaan L.L., die ervan wordt verdacht zijn dienstvrouw van het leven te hebben beroofd, werd door kantonrechter Maureen Dayala voorgehouden dat zijn broer, die samen met hem woonde, bij de politie had verklaard dat de verdachte de dienstvrouw heeft vermoord. De vreemdeling, die een relatie had met de dienst, geloofde niet dat zijn broer zo een verklaring had afgelegd.ADVERTISEMENT
L.L. verklaarde woensdag dat de vrouw tegen hem had gezegd dat zij naar de luchthaven zou gaan. Ze had twee koffers ingepakt, maar nam er slechts één mee. De verdachte vermoedde daardoor dat zij niet naar Brazilië, waar ze vandaan kwam, zou vertrekken, maar naar het binnenland. Volgens zijn verklaring was een man de vrouw ‘s morgens komen ophalen om naar de luchthaven te vervoeren.
“Op de camerabeelden was ook te zien dat de verdachte zich plotseling heel gestrest gedroeg en de pick-up meerdere keren weghaalde en opnieuw parkeerde”
Er waren camera’s in de woning, waarvan de beelden woensdag op de zitting zijn bekeken. Officier van justitie Mirella van Dijk vond het opvallend dat er geen beelden zijn van het moment dat de vrouw werd opgehaald, zoals L.L. beweerde. Op zeker twee momenten is er niets te zien.
Bloedsporen
De politie heeft bloedsporen aangetroffen in de bak van de pick-up die door de Braziliaan werd gereden. Verder waren er ook in de woonkamer en aan de gordijnen. In het voertuig was er een beddenlaken. De verdachte verklaarde dat het was bedoeld om zijn hond in te vervoeren. Bovendien klopt het volgens hem niet dat het laken in de pick-up was gebleven. Omdat de buitenlander woensdag verklaarde dat de pick-up die hij reed, was gehuurd en hij die zo – met bloedsporen – had ontvangen, zal de eigenaar van het autoverhuurbedrijf worden opgeroepen om te getuigen.
Van Dijk confronteerde L.L. met de beelden, waarop te zien is dat hij met een zwarte zak op zijn schouders uit de woning vertrekt. Ook dat ontkende de man. Op de camerabeelden was ook te zien dat de verdachte zich plotseling heel gestrest gedroeg en de pick-up meerdere keren weghaalde en opnieuw parkeerde.
Over het DNA van de vrouw onder zijn nagels, stelde hij dat het kwam omdat het slachtoffer ‘zijn vrouw’ was en hij intiem met haar was. Gevraagd door de OvJ over de krabverwondingen op zijn lichaam, alsof iemand met hem had gevochten, reageede de buitenlander op rustige toon dat het geen krabverwondingen waren maar puistjes.
Sieraden
Uit het onderzoek is ook naar voren gekomen dat de verdachte een meningsverschil had gekregen met het slachtoffer. L.L. stelde dat het te maken had met sieraden die hij van haar had gekocht ter waarde van zesduizend US dollar, waarvoor hij nog niet had betaald.
Later gaf de verdachte ook aan dat de vrouw sieraden had besteld ter waarde van vierduizend US dollar, waarvoor hij ook moest betalen en dat weigerde. De man heeft nog geprobeerd om de sieraden te verpanden. De zaak wordt op 11 juni voortgezet. L.L. blijft aangehouden.
- Waterschapsbesturen starten 2025 met overleg over duurzaam …..
- Tijdelijke uitval bloedtesten bij Klinisch Chemisch Laborat…..
- Bee over het overlijden van Belfort: ‘ik moet mij even herp…..
- Genoeg is genoeg: Het volk verdient beter..
- Stiefvader vast na aangifte van verkrachting minderjarige..
- Vp Brunswijk geschokt en verdrietig over het overlijden van…..
- CARICOM Private Sector Organization voert spoedoverleg over…..
- DNA lanceert vernieuwde website voor meer transparantie en …..
- OPEC+ trekt productieplannen naar voren door groeiende rece…..
- RBTP houdt verdachte aan die zich schuldig heeft gemaakt aa…..
- Cursus taalvaardigheid moet bijdragen aan verdieping banden…..
- Monique Simon sluit zich aan bij de NDP: “Ik wil me inzette…..
- VHP-kandidaat Abiteng pleit voor sterke export en minder im…..
- Oud-medewerkers Billiton willen oplossing voor lopende prob…..
- Vicepresident Brunswijk diep getroffen door overlijden Belf…..
- VHP betuigt medeleven bij overlijden Edward Belfort..
- VHP condoleert familie Belfort..
- VES-artikel onjuist geïnterpreteerd, zegt Girdhari..
- ECD en Milieupolitie geven ‘ernstige waarschuwing’ aan band…..
- Gepensioneerden Billiton eisen actie van DNA over uitblijve…..
- VSB: ‘Toewijzing primair bos en bosgebied aan Chinalco zorg…..