De brandstoflevering naar dorpen in het binnenland is stopgezet, waardoor essentiële voorzieningen zoals elektriciteit ernstig worden belemmerd. Vicepresident Ronnie Brunswijk sprak hierover met Staatsolie-directeur Annand Jagesar, die verklaarde dat de stopzetting een directe opdracht was van president Chan Santokhi. Dat zei hij voor de aanvang van de Raad van Ministersvergadering afgelopen woensdag.
De gevolgen van deze maatregel zijn aanzienlijk, vooral voor gemeenschappen die afhankelijk zijn van dieselgeneratoren voor stroomvoorziening. De beperkte toegang tot brandstof dreigt de leefomstandigheden in deze gebieden verder onder druk te zetten.
De reden achter de beslissing van de president is vooralsnog onduidelijk. Critici vrezen dat dit leidt tot een verdere verslechtering van de situatie in het binnenland en vragen om opheldering.
Ook wordt er gesuggereerd dat de maatregel bedoeld is om coalitiepartner ABOP een slechte naam te geven, alsof ze niet kunnen opkomen voor het binnenland. Vicepresident Brunswijk heeft zijn ongenoegen uitgesproken en benadrukt dat er spoedig een oplossing moet komen.
- Politie pakt 614 verdachten op in januari: Sterkere aanpak …..
- Zeker 40 doden bij busongeluk in Mexico..
- Santokhi: “Suriname kan zich ontwikkelen met een miljoen me…..
- Rudolf Willem Otmar Dest (77) Voorhout 3-2-2025..
- Ilse Marie Liesdek – Dompig (89) Amsterdam 4-2-2025..
- Trumps bevriezing van hulp veroorzaakt chaos over de hele w…..
- “Alle gronden moeten worden teruggegeven aan het Palestijns…..
- Afwisselend weer zondag..
- Ontwikkelingspotentieel binnenland optimaal benutten..
- Slechts 19 procent kiesgerechtigden heeft vooralsnog gegeve…..
- Santokhi tijdens megameeting: “Ze schelden ons uit omdat ze…..
- Strategische MoU’s ondertekend voor investeringen in …..
- Mogelijk regen dit weekend..
- Suriname en Frans Guyana versterken militaire samenwerking …..
- Somohardjo: President handelt selectief bij Landvreugd..
- President Santokhi opent tentoonstelling Diaspora Business …..
- Inter Wanica pakt volle buit tegen Leo Victor..
- KPS arresteert 614 verdachten in januari..
- Na 27 jaar wint partij van Modi in New Delhi..
- Statuut 1954 centraal bij symposium DNA en Nederlandse univ…..
- DNA eist actie op controle kiezerslijst in binnenland..