De voorzitter van de Bond Personeel bij Brandweer Suriname (BPBS), Joel Panka, geeft in gesprek met Suriname suriname aan weinig verwachtingen te koesteren van de nieuwe regering die zal aantreden. Als vakbondsman kijkt hij nuchter naar de situatie en benadrukt hij dat er vooral duidelijkheid nodig is over de verdere invulling van het kabinet, alvorens gesprekken over arbeidsvoorwaarden voortgezet kunnen worden.
“We hadden geen overweldigend resultaat geboekt. Er zijn kleine verschuivingen gekomen, met name op het gebied van belastingen op overwerk en eenmalige uitkeringen. Maar wat betreft het structurele loonbeleid, daar moeten we opnieuw over in gesprek,” stelt Panka.
Volgens de vakbondsleider speelde de beperkte tijd voor de verkiezingen eveneens een rol bij de stagnerende onderhandelingen. “We wachten nu af wie de nieuwe minister van Justitie en Politie wordt. Met die persoon hopen we het overleg voort te zetten. Op basis van de beschikbare ruimte binnen de begroting willen we onze rechtspositie verstevigen en aanspraak maken op datgene waarop we recht hebben.”
Panka benadrukt dat hij geen hoge verwachtingen heeft, maar dat de bond zich goed wil voorbereiden. “We moeten ons huiswerk af hebben. Het is niet omdat er een nieuwe regering komt, dat er opeens een nieuwe pot met geld is. We kennen het verhaal inmiddels: ze zullen zeggen wat we al weten. Het is cliché.”
De vakbondsvoorzitter besluit realistisch: “Ik sta met beide benen op de grond en niet in de lucht. Verwachtingen zonder financiële onderbouwing brengen ons nergens.”
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing..
- Ursila Antoinette Stena-Maarbach..