De voorzitter van de Bond Personeel bij Brandweer Suriname (BPBS), Joel Panka, geeft in gesprek met Suriname suriname aan weinig verwachtingen te koesteren van de nieuwe regering die zal aantreden. Als vakbondsman kijkt hij nuchter naar de situatie en benadrukt hij dat er vooral duidelijkheid nodig is over de verdere invulling van het kabinet, alvorens gesprekken over arbeidsvoorwaarden voortgezet kunnen worden.
“We hadden geen overweldigend resultaat geboekt. Er zijn kleine verschuivingen gekomen, met name op het gebied van belastingen op overwerk en eenmalige uitkeringen. Maar wat betreft het structurele loonbeleid, daar moeten we opnieuw over in gesprek,” stelt Panka.
Volgens de vakbondsleider speelde de beperkte tijd voor de verkiezingen eveneens een rol bij de stagnerende onderhandelingen. “We wachten nu af wie de nieuwe minister van Justitie en Politie wordt. Met die persoon hopen we het overleg voort te zetten. Op basis van de beschikbare ruimte binnen de begroting willen we onze rechtspositie verstevigen en aanspraak maken op datgene waarop we recht hebben.”
Panka benadrukt dat hij geen hoge verwachtingen heeft, maar dat de bond zich goed wil voorbereiden. “We moeten ons huiswerk af hebben. Het is niet omdat er een nieuwe regering komt, dat er opeens een nieuwe pot met geld is. We kennen het verhaal inmiddels: ze zullen zeggen wat we al weten. Het is cliché.”
De vakbondsvoorzitter besluit realistisch: “Ik sta met beide benen op de grond en niet in de lucht. Verwachtingen zonder financiële onderbouwing brengen ons nergens.”
- ECD treft weer vervallen producten aan in supermarkten..
- Indiër steelt sari’s van onderneemster..
- President Santokhi ontvangt politiek boek ‘Een gestolen toe…..
- NAVO wil Europese eenheid én Trumps steun behouden..
- President ontvangt boek ‘Een gestolen toekomst’..
- Real Sranang viert 65-jarig bestaan ook in Suriname..
- Simons vreest verkiezing in Verenigde Volksvergadering niet…..
- Ex werknemer in verzekering gesteld ter zake verduistering..
- Silvano Tjong-Ahin: “Suriname moet lokale participatie in o…..
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..