Het kabinet van de president. Foto: gov.sr
Boven-Suriname en Sipaliwini kampen al enige tijd met de achterstallige uitbetaling van sociale uitkeringen. Eerder dit jaar werd de regering op de hoogte gesteld van de achterstanden in de betaling aan kwetsbare groepen in deze gebieden. De achterstand wordt nu ingelopen.
President Santokhi heeft recent een nieuw clusterteam van ministers ingesteld met als doel het versneld oplossen van deze urgente kwestie. Dit clusterteam heeft, bijgestaan door medewerkers van relevante ministeries, uitbetalingsschema’s opgesteld en afgesproken dat achterstallige betalingen worden ingelopen.
De meeste middelen voor sociale uitkeringen komen uit de eigen opgebrachte middelen, een deel komt uit een IDB-project dat in 2024 werd getekend, en waarvan een deel voor hervormingen van het sociaal stelsel en een deel voor uitkeringen in het sociaal vangnet bestemd is. Een belangrijk deel van de vangnet-middelen wordt ingezet om de achterstanden in uitkeringen in het binnenland in te lopen.
“Geen enkele burger mag achterblijven, ook niet in de moeilijk bereikbare gebieden van ons land”, aldus de president.
- Officier wil aanpassing tenlastelegging in SLM-drugszaak; a…..
- Staatsolie zeker van deelname in GranMorgu-project..
- Geen school op 26 mei vanwege verkiezingen..
- Gregory Rusland door fake nieuws achtervolgd..
- Onverwacht overlijden Glenn Vreeswijk schokt zwemwereld en …..
- Biza traint 600 nieuwe stembureauleden..
- Ramadhin gebelgd over uitspraken Ebu Jones..
- Jabini: ‘Meer dan dertienduizend onbestelde oproepingskaart…..
- Man overlijdt na val uit laadbak pick-up nabij Pikin Saron..
- Man overlijdt na val uit laadbak pick-up..
- Drs. Roberto Baptista..
- Drs. Roberto Baptista..
- 28 man in OAS-waarnemersmissie Surinaamse verkiezingen..
- Tahitie kampioen Eerste Divisie, Santos geroyeerd..
- Rechter verwerpt verweren in zaak tegen ‘Money Hond’ en and…..
- Sewcharan: ‘Ze blijven corrupt, want ze worden niet afgestr…..
- Operatie Delta Force en gemengd politie team treden op tege…..
- Man komt om het leven na val uit laadbak pick-up..
- Sportieve viering van 50 jaar Srefidensi met Moxi Patu Spor…..
- President in Guyana voor opening saleskantoor Grassalco..
- Vijf jaar parlementaire prestaties en wetgeving in boekwerk..