Het ontwerp van de nieuwe vergaderzaal van DNA.
Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Orderning heeft de bouw van de nieuwe vergaderzaal voor De Nationale Assemblée (DNA), voor een maand laten aanhouden. Dit veelbesproken gebouw zou de positie van Suriname op de UNESCO werelderfgoedlijst in gevaar kunnen brengen.
Tsang stelde in het parlement tijdens de begrotingsbehandeling over 2025, dat de vorige minister steeds heeft aangegeven dat er niets aan de hand was. Dat blijkt volgens Tsang nu misleiding te zijn geweest. Het had nooit zover mogen komen, vindt de bewindsman. Er is gesproken met de architect en gevraagd om de positie van Suriname op de erfgoedlijst. Hierna zullen vervolgstappen worden besproken.
Ook lichtte de OWRO-minister de huidige stand van zaken rond de Van ‘t Hogeruystraat toe. Hij bood zijn verontschuldigingen aan de burgerij aan, dat de aanpak van deze weg zolang op zich heeft laten wachten. Alle scenarios worden besproken om tot een duurzame oplossing te komen.
Hij kan het zich niet permitteren om financiering voor dit project van rehabilitatie van de weg, kwijt te raken. Hier dreigt de financierder, de Inter-American Development Bank (IDB) wel mee. Eerder zei de IDB-president dat het besluit van Suriname gerespecteerd zal worden, maar dat het instituut ook eigen richtlijnen en codes heeft.
- President Simons en premier Schoof bespreken samenwerking S…..
- Dasai waarschuwt voor alarmerende temperaturen..
- TCT-minister: ‘Burgers moeten kunnen rekenen op NVB’..
- Kunstenaar George Ramjiawansingh (1954–2025) overleden..
- Parmessar bij start begrotingsbehandeling: ‘Staatsolie onde…..
- Sozavo onderzoekt meldingen en aangiftes rond Moni Karta-ui…..
- ‘Begrotingsbehandeling krijgt prioriteit boven reces’..
- Volksgezondheid bespreekt medische wetgeving met interdisci…..
- Winnaar Rotary Student Excellence Award: ‘Niets komt van ge…..
- Casas pleit voor duidelijk luchtvaartbeleid om EU-blacklist…..
- UITDAGINGEN ONDERWIJS..
- Brunswijk uit misnoegen over aanwezigheid regering in DNA..
- Misiekaba: ‘Samenwerking en focus op mentale zorg zijn cruc…..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..