Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) zegt dat de focus van zijn ministerie ligt op het versterken van regionale relaties en het herstructureren van de diplomatieke dienst. Voorafgaand aan de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers lichtte Bouva toe dat er met Frans-Guyana is gesproken over de grenskwestie, waarbij de vaststelling van het grensverdrag nu bij De Nationale Assemblee ligt.
“We kijken ook naar de bredere relatie tussen Frankrijk en Suriname. In het grensgebied is er nog te weinig structurele samenwerking,” aldus de minister. De diplomatieke banden met Brazilië, Guyana en Venezuela blijven volgens Bouva stabiel.
“Wat we in ieder geval níét zullen doen, is ons laten meeslepen in spanningen die onze soevereiniteit kunnen ondermijnen. Suriname staat voor zijn onafhankelijkheid, maar waar samenwerking nodig is, zal die er zijn op basis van wederzijds respect en voordeel.”
De regering is begonnen met een herziening van het diplomatiek korps. Gedetacheerde diplomaten worden geëvalueerd en per 1 november zullen enkele worden teruggeroepen. In de tweede fase worden nieuwe personen aangesteld om het beleid te vernieuwen. “Sommige ambassadeurs blijven, afhankelijk van hun bijdrage en functioneren,” zei Bouva.
Suriname staat volgens de minister open voor bezoeken van buitenlandse hoogwaardigheidsbekleders. “Er zijn verschillende koninklijke bezoeken in voorbereiding, maar er is nog geen officieel bericht over een eventueel bezoek van de Nederlandse koning aan Suriname. We ontvangen elke bevriende natie op gepaste wijze. Diplomatie blijft de brug naar wederzijds begrip en ontwikkeling,” besloot Bouva.
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.