Op het terrein van mijnbouwbedrijf Newmont zijn afgelopen week twee zware machines op elkaar gebotst. Het incident, waarover de directie tot op heden geen publieke toelichting heeft gegeven, heeft geleid tot grote ongerustheid onder de werknemers.
Volgens medewerkers vinden er sinds de aankondiging van een afvloeiingsronde op 1 juli bijna dagelijks incidenten plaats. “We werken onder stress en onzekerheid. Dit kan niet, het lijkt misschien een klein probleem, maar het is heel serieus,” aldus werknemers in gesprek met Suriname suriname. Zij vrezen voor hun veiligheid en vragen de overheid om in te grijpen.
Verschillende arbeiders zijn momenteel ziek thuis en kunnen niet werken. Anderen, waaronder de betrokken collega’s van het recente incident, zijn naar huis gestuurd in afwachting van hun toekomst bij het bedrijf. “Mensen hebben leningen, gezinnen om te onderhouden. Het botsen van de twee machines heeft niet zomaar plaatsgevonden,” benadrukken de werknemers.
Voorzitter van de Newmont Werknemers Organisatie (NWO), Joel Panka, bevestigt het incident. Volgens hem heeft het vorige week plaatsgevonden en loopt er een onderzoek.
“We hebben dit aangekaart bij de directie en het is onderdeel van de cao-onderhandelingen. Werknemers lopen sinds de afvloeiingsaankondiging rond met stress, onzekerheid en angst. De vakbond onderneemt actie, gefaseerd,” zegt Panka.
- Grondconversie stopgezet door president vanwege onduidelijk…..
- Speelschema Robinhood in Concacaf Caribbean Cup compleet..
- ‘Volk heeft genoeg bezuinigd, we kijken uit naar vergroting…..
- Kwaku: Al 50 jaar een zomer vol smaak en swing..
- Misiekaba: ‘Explosieve situatie bij PCS, maar geen haast me…..
- Leerlingen wisselen van gedachten over ingrijpende onderwer…..
- Veteranendag 2025 benadrukt eerbetoon en zorg voor oud-mili…..
- Van Samson: Veel zaken waarvoor vorige regering zich sterk …..
- Noersalim: ‘Communicatie met veeboeren is sleutel tot herst…..
- Goudtransport loopt mis: helikopter maakt noodlanding in di…..
- Dimitri Apai brengt Latour in beweging met D’Apai World Spo…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen levende herinnering dat vrijh…..
- Activiste Christiaan hoopt dat de overheid Inheemsen eindel…..
- Onzekerheid over mulo-uitslag: scholen moeten resultaten aa…..
- Man aangehouden voor oplichting via gehackt Facebook accoun…..
- Monorath: ‘Niet eenieder kan in aanmerking komen’..
- Ministerie van Onderwijs verruimt herexamennormen leerjaar …..
- Man aangehouden voor oplichting via Facebook-account..
- Bewoners luiden noodklok over vestiging goudbedrijf in woon…..
- CEO Baitali: ‘Wij strijden niet voor het werk, maar voor ee…..
- ‘Mediation is geen trucje’..