Van 1 tot en met 7 augustus wordt wereldwijd stilgestaan bij de Wereld Borstvoedingsweek. Het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG) grijpt deze gelegenheid aan om het belang van borstvoeding extra onder de aandacht te brengen. Het thema dit jaar luidt: “Borstvoeding werkt voor moeder, kind én tegen NCD’s!”
Niet-overdraagbare aandoeningen (NCD’s), zoals hart- en vaatziekten, beroertes, diabetes en bepaalde vormen van kanker, behoren tot de voornaamste doodsoorzaken in Suriname. Borstvoeding speelt volgens het BOG een essentiële rol in de preventie van deze chronische aandoeningen en is daarmee veel meer dan enkel een bron van voeding. Het versterkt het afweersysteem van het kind, vermindert de kans op overgewicht en op het ontwikkelen van NCD’s, en ondersteunt een gezonde groei en ontwikkeling vanaf de eerste levensfase.
Ook voor moeders brengt borstvoeding belangrijke gezondheidsvoordelen met zich mee. Zo verlaagt het de kans op borst- en eierstokkanker, helpt het bij het herstel na de bevalling, draagt het bij aan het behoud van een gezond lichaamsgewicht en biedt het bescherming tegen hart- en vaatziekten.
Tijdens deze week roept het BOG werkgevers, zorgverleners en de samenleving op om borstvoedende vrouwen actief te ondersteunen – vooral bij het combineren van werk en moederschap. Het geven van borstvoeding is volgens het BOG niet alleen een persoonlijke keuze, maar vooral een investering in gezondheid – levenslang.
- Verdachte smeekt om vrijlating: “Ik heb niets gedaan”..
- NA HET SPEKTAKEL: SURINAME TERUG IN DE REALITEIT..
- Mexico-Stad eert 700 jaar Tenochtitlan: trots op Azteekse w….
- FUNDAMENTELE KOERSWIJZIGING BINNEN NPS VEREIST..
- Veel zon, maar ook kans op onweer in de middag.
- AzG: meer dan 650 kinderen in Nigeria overleden door onderv…..
- Wat als Suriname niet onafhankelijk was geworden?.
- Passagiers vrezen voor hun leven tijdens vlucht naar Londen..
- Siegfried Cyril Rudolf Kenswiel (80) Den Haag 25-7-2025..
- Politiebericht over gezonken vaartuig Balingsoela..
- Afghanen die hulp aan VS verleenden, vrezen terugkeer nu he…..
- Poetini Atompai: “Maandelijks SRD 50.000 voor de samenlevin…..
- Spoed luchtvaartcongres over EU-blacklisting en FAA-dreigin….
- VHP werkt maandag mee aan DNA-vergadering toelating coaliti….
- Bondru: niet in ‘slaapstand’ gaan tot de volgende verkiezin…..
- Opdoeken militaire posten in Lawa-gebied baart Granman Sime…..
- Robinhood met groot machtsvertoon bekerkampioen..
- Raoul Hellings: ‘Nog een lange weg te gaan voordat we kunne…..
- Ondernemers pitchen hun droom tijdens brunch FMF Business S…..
- Frankrijk erkent binnenkort Palestijnse staat: wereld diep ….
- Bikini’s waarin je écht kunt zwemmen..