Oliver Smith, voorzitter van St. Waaggebouw en Tessa Sendar, projectleider van Open Monumentendag, vertellen in het programma Magazine-4 over de bijzonderheden dit jaar tijdens de 9de editie van de Open Monumenten Dag. Deze dag trekt jaarlijks steeds meer Surinamers op de been, die in enkele uren diverse monumentale panden in de binnenstad mogen bezoeken die normaal gesloten zijn voor publiek.
Sendar zegt dat dit jaar ook aandacht is besteed aan het vertellen van de verhalen achter deze panden en Smith vertelt over een bijzondere onthulling van een tegel met barcode voor het waag gebouw die na het scannen van de code het hele verhaal van zo een monumentaal pand laat zien op je mobiel.
Dit is slechts een start van een veel groter project genaam Trots op Suriname. Open Monumenten Dag is aanstaande zondag 20 juli en speciaal voor deze dag wordt het borstbeeld van Trefossa eenmalig terug geplaatst vanwege het historisch verhaal achter dit beeld.
- EU stelt tegenmaatregelen VS-tarieven uit..
- Jennifer Simons, Suriname’s eerste vrouwelijke president..
- Voorbereidingen inauguratie president en vicepresident in v…..
- Dertig verdachten zware misdrijven opgesloten..
- Gewapende overval op goudkamp in Nassaugebied: 300 gram ruw…..
- Fernald al geruime tijd wars van ‘koers’ NPS..
- VHP HEEFT ZICHZELF DE DAS OM GEDAAN..
- VAN ’T HOGERHUYSSTRAAT ALS SPIEGEL VAN HET GEVOERDE BELEI…..
- Ivan Fernald verlaat NPS: De maat is vol..
- Ivan Fernald zegt lidmaatschap NPS op..
- Krin..
- BREAKING – Ivan Fernald weg bij NPS..
- “Evaluatie verkiezingen; planning richting 2030 noodzakelij…..
- ‘Kritiek op kandidaat-ministers prematuur’; Panka vraagt om…..
- Strenge veiligheid rond inauguratie – Wegen rond ANS afgesl…..
- Suriname met vijf leerlingen naar internationale natuurkund…..
- IMF wil relatie met Suriname onder Simons voortzetten..
- Regering-Simons rond: 17 ministers en één onderminister voo…..
- China wil samenwerking met Suriname verdiepen onder preside…..
- President Xi feliciteert Jennifer Simons met presidentschap..
- Volksgezondheid werkt met Paho aan nationaal actieplan niet…..