Een waardevol borstbeeld van de Surinaamse dichter Trefossa is gestolen. Het beeld, dat een eerbetoon was aan de bekende literaire figuur, werd onlangs ontdekt als vermist.
Het kunstwerk werd gemaakt ter ere van Trefossa, wiens echte naam Henri Frans de Ziel was. Hij wordt beschouwd als een van de belangrijkste dichters van Suriname en is vooral bekend als de schrijver van het Surinaamse volkslied.
De diefstal heeft tot grote verontwaardiging geleid, en autoriteiten zijn een onderzoek gestart om het beeld terug te vinden en de daders te achterhalen.
Het bestuur van de Henri Frans de Ziel Stichting betreurt de diefstal van de bronzen buste-kop van het monument ter ere van Henri Frans de Ziel. Het kunstwerk, ontworpen door Erwin de Vries, heeft grote artistieke en culturele waarde voor Suriname. Het bestuur vermoedt dat de diefstal is gepleegd vanwege de waarde van het brons.
De gemeenschap wordt opgeroepen alert te zijn en verdachte activiteiten te melden bij de politie. Een briefing vindt morgen, woensdag 26 februari, om 10:00 uur plaats bij het monument.
Iets meer dan een maand gelegden vond nog een kranslegging plaats bij het borstbeeld van Trefossa voor het presidentieel paleis. President Chandrikapersad Santokhi deed dat toen samen met premier Mia Mottley van Barbados op 16 januari. Mottley was op uitnodiging van de Henri Frans de Ziel Stichting in Suriname en verzorgde de 16e Self Reliance Trefossa-lezing, met als thema “Culture as a Catalyst for Innovation and Sustainable Development of the Caribbean Community”.
- Inbraak bij politieagent aan Wilhelminaweg, verdachten op d…..
- Gezondheidsbonden stellen ultimatum aan regering..
- CUP: Geen opdracht om medewerkers Huize Ashiana niet te bet…..
- Strijd om topbaan OAS..
- LC Parwani viert 14-jarig jubileum van LC Diamond Grove in …..
- Amerikaanse presidenten Truman tot Trump overname van Pales…..
- Stroomproblematiek nog niet adequaat aangepakt..
- Waarschuwingsschoten gelost bij vechtpartij Kleine Saramacc…..
- Baltische staten stappen over op Europees elektriciteitsnet..
- DeepSeek en AI: Impact op Suriname..
- Leerlingen VSO Ilse Labadie krijgen gratis oogmeting en bri…..
- EEN LAND ZONDER MEDISCHE ZEEP: HOE DIEP ZIJN WE GEZONKEN?..
- CHINALCO-DEAL: EEN UITGELEZEN KANS VOOR SURINAME..
- Serena Essed: “Wijziging kiesstelsel historische doorbraak …..
- Het Surinaams eten… a switi…..
- Kabinet President: Geen sprake van blokkade Ashiana-salaris…..
- Kabinet President ontkent berichten over brandstof binnenla…..
- CHINA IS WATCHING US..
- RUIM 100 DAGEN VOOR DE VERKIEZINGEN..
- “ABOP maakt presidentskandidaat pas na verkiezingen beken…..
- Sam Nujoma (95), de grondlegger van Namibië, overleden..