Een waardevol borstbeeld van de Surinaamse dichter Trefossa is gestolen. Het beeld, dat een eerbetoon was aan de bekende literaire figuur, werd onlangs ontdekt als vermist.
Het kunstwerk werd gemaakt ter ere van Trefossa, wiens echte naam Henri Frans de Ziel was. Hij wordt beschouwd als een van de belangrijkste dichters van Suriname en is vooral bekend als de schrijver van het Surinaamse volkslied.
De diefstal heeft tot grote verontwaardiging geleid, en autoriteiten zijn een onderzoek gestart om het beeld terug te vinden en de daders te achterhalen.
Het bestuur van de Henri Frans de Ziel Stichting betreurt de diefstal van de bronzen buste-kop van het monument ter ere van Henri Frans de Ziel. Het kunstwerk, ontworpen door Erwin de Vries, heeft grote artistieke en culturele waarde voor Suriname. Het bestuur vermoedt dat de diefstal is gepleegd vanwege de waarde van het brons.
De gemeenschap wordt opgeroepen alert te zijn en verdachte activiteiten te melden bij de politie. Een briefing vindt morgen, woensdag 26 februari, om 10:00 uur plaats bij het monument.
Iets meer dan een maand gelegden vond nog een kranslegging plaats bij het borstbeeld van Trefossa voor het presidentieel paleis. President Chandrikapersad Santokhi deed dat toen samen met premier Mia Mottley van Barbados op 16 januari. Mottley was op uitnodiging van de Henri Frans de Ziel Stichting in Suriname en verzorgde de 16e Self Reliance Trefossa-lezing, met als thema “Culture as a Catalyst for Innovation and Sustainable Development of the Caribbean Community”.
- Kantonrechter veroordeelt 69-jarige oma voor drugs en overt…..
- Minister Mathoera wil sterker en effectiever defensiesystee…..
- Overwegend bewolkt met af en toe buien..
- Inbreker in verzekering gesteld..
- 25-jarige opgepakt na zware mishandeling..
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijve…..
- Haai bijt beide handen van toeriste eraf..
- Georgetina Emelina Muntslag (88) Amsterdam 14-2-2025..
- Lesly Glenn Stuger (69) Amsterdan 6-2-2025..
- A20, DOE en PRO: Volk moet afrekenen met oude politiek..
- Succesvolle afronding IMF-programma in zicht..
- Meteodienst: Af en toe droge en zonnige momenten..
- Bromfietser laat leven bij aanrijding Martin Luther Kingweg..
- Wake-up call: kwestie Chinalco is een nationale zaak..
- Bullion-initiatief moet financiële inclusie helpen stimuler…..
- Ruim 80.000 US-dollar verkwanseld..
- SEOB juicht hervormingen toe, maar waarschuwt voor risico’s…..
- Brunswijk: ‘Ik ga altijd naar gebieden waar problemen zij…..
- Laatste review IMF: Economie gestabiliseerd; nog uitdaginge…..
- Ook Condor houdt Livo af van setwinst..
- Jeugdraad weer compleet..