Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas is begonnen met een nieuwe boorcampagne in het westelijke deel van Blok 52 in offshore Suriname. Met drie putten – Caiman-1, Kiskadee-1 en Roystonea-2 – hoopt het bedrijf meer inzicht te krijgen in de omvang van de aanwezige olie- en gasreserves. De eerste booractiviteiten zijn van start gegaan op 6 juli 2025.
De operatie wordt uitgevoerd door het internationale offshore boorbedrijf Noble, dat speciaal voor dit project, het boorschip Noble Developer heeft ingezet. Het schip arriveerde op 1 juli in Surinaamse wateren en is voorafgaand aan de werkzaamheden uitvoerig geïnspecteerd. De Nationale Milieu Autoriteit (NMA) gaf medio juni toestemming voor het boorprogramma.
De drie nieuwe putten liggen ongeveer 140 kilometer uit de kust in waterdieptes van 60 tot 1000 meter. Caiman-1 en Kiskadee-1 bevinden zich in de zogenaamde ‘Golden Lane’ – een geologisch interessant gebied waar eerder succesvolle boringen plaatsvonden. In deze zone komen de juiste ondergrondse omstandigheden samen voor de vorming, migratie en ophoping van olie en gas. Roystonea-2 daarentegen, is bedoeld om een eerdere olievondst, gedaan met Roystonea-1 in november 2023, verder te verkennen.
In totaal zal de boorcampagne tussen de 260 en 290 werkdagen in beslag nemen. De operatie wordt logistiek ondersteund vanuit Suriname zelf: materialen, brandstof en voedsel worden vanuit Paramaribo naar het platform vervoerd en personeel wordt per helikopter in- en uitgevlogen. Deze aanpak stimuleert de groei van de binnenlandse olie- en gassector en opent de deur voor lokale toeleveranciers die goederen en diensten leveren aan de industrie.
Blok 52, dat circa 4.750 vierkante kilometer beslaat, is een van de meest veelbelovende gebieden in de Surinaamse exclusieve economische zone. Sinds 2020 zijn hier al meerdere vondsten gedaan, waaronder de Fusaea-1, Roystonea-1 en Sloanea-1. Vooral de gasvondst met Sloanea-1 wekt momenteel grote belangstelling en wordt verder onderzocht.
De booractiviteiten van Petronas maken deel uit van een bredere verkenningsronde in het Surinaamse zeegebied. In totaal worden dit jaar minstens zes exploratieputten aangelegd. In Blok 64 boort TotalEnergies momenteel de Macaw-1, terwijl Chevron voorbereidingen treft voor Korikori-1 in Blok 5. Shell is actief in Blok 65, waar het bedrijf de diepe offshoreput Araku Deep-1 zal aanboren. Deze putten liggen buiten de Golden Lane, maar worden eveneens gezien als kansrijk. Met de start van deze nieuwe fase in Blok 52 zet Suriname opnieuw een stap richting verdere ontwikkeling van zijn offshore-energiesector, die naar verwachting een belangrijke pijler van de economie zal worden in het komende decennium.
The post Boorplatform Petronas aangekomen in Surinaamse wateren ..
- Dodelijk verkeersongeval met Pickup aan Flamingoweg in Nick…..
- Twee verdachten op heterdaad betrapt bij diefstal van gasci…..
- Geen tijd voor frivoliteit..
- Beoogd DNA-voorzitter Adhin: “Ik houd van stevige debatten,…..
- Hoe durven ze te denken dat wij de kwestie missives nu al v…..
- Surinames Blok 66-deal: Kans op rijkdom of recept voor afha…..
- BREAKING NEWS: ‘Bordo’ uitgeleverd aan Frankrijk na arresta…..
- Bordo uitgeleverd aan Frankrijk..
- Synergy 360 lanceert digitaal inkoopplatform voor Suriname …..
- Franse media melden uitlevering van Joel ‘Bordo’ Martinus a…..
- Misi Keti Koti-verkiezing viert vijftiende editie..
- Ambassadeur van Indonesië overhandigt geloofsbrieven aan pr…..
- Ambassade van Suriname in Guyana faciliteert ‘Diplomaat voo…..
- Rahemal: 18 jaar wateroverlast door structureel falen..
- Kapitein Walden in ere hersteld: ‘De traditie wordt levend …..
- Jonge Guyanese vervult ceremoniële ambassadeursrol voor Sur…..
- Indonesische ambassadeur overhandigt geloofsbrieven aan San…..
- Miljoenenfonds bij KPS biedt financiële zekerheid voor poli…..
- 20 BAVP’ers getraind in handhaving Tabakswet..
- SEOGS: Hoe ‘local content’ echt van de grond moet komen..
- 1,8 miljoen euro voor groene energie in Suriname via Vlaams…..