PARAMARIBO — Nu de introductiefase van drie maanden is afgerond, start voor de nieuwe lichting de formele opleiding tot douanier. Bondvoorzitter Joyce de Vlugt onderstreepte het belang van discipline en professionele houding. “Jullie maken nu deel uit van een gedisciplineerd korps en dat moet je altijd uitstralen”, drukte ze de douane-aspiranten maandag op het hart tijdens de ceremonie in de Politieacademie.
Marita Lautan-Wijnerman, directeur Belastingen, benadrukte het belang van persoonlijke vorming. “Jullie bevinden je nu in een beslissende fase van je carrière. Training draait niet alleen om vakvaardigheid, maar ook om gedrag, kwaliteit en durf. Discipline is daarin onmisbaar.”
“Training draait niet alleen om vakvaardigheid, maar ook om gedrag, kwaliteit en durf”Marita Lautan-Wijnerman
De introductiefase werd door De Vlugt bestempeld als een essentieel selectieproces. Kandidaten die deze periode niet met succes afronden, kunnen niet deelnemen aan de verdere opleiding. Een afgeronde stage bij de politie onder begeleiding van functionarissen van het Korps Politie Suriname is eveneens vereist, voordat de aspiranten kunnen beginnen aan het formele leertraject.
Aangegeven wordt dat van de aspiranten wordt verwacht dat zij al vóór hun aanmelding beschikken over een sterke werkethiek en discipline. “De douane en politie hechten hier veel waarde aan en houden hier scherp toezicht op.”
Samenwerking KPS en douane
Met deze nieuwe lichting zet de douane een belangrijke stap richting versterkte samenwerking met het KPS. “Dit partnerschap reikt verder dan enkel controle- en douanetaken. Het draagt bij aan een veiliger Suriname van binnenuit, met inzet, trots en toewijding”, aldus het KPS op zijn website.
Rishi Akkal, commissaris van politie, die korpschef Bryan Isaacs vertegenwoordigde, wees op de groeiende samenwerking tussen de politie en de douane. Daardoor raken opleidingen, stages en operationele inzet steeds meer met elkaar verweven.
- SPECIFIC PROCUREMENT NOTICE: IT equipment for the Directora….
- Nog een lijk uit de kast: ruim SRD 3 miljoen verdwenen bij ….
- Hoofdmonnik Shaolintempel in China onderzocht wegens fraude…..
- Toen Fidel Che ontmoette: de dag die de wereld veranderde e…..
- TotalEnergies en APA investeren ruim US$ 2,3 miljoen in mod…..
- Winston Lame pleit voor meer betrokkenheid jongeren in over…..
- In Memoriam..
- Vierkoppige internationale bemanning arriveert binnen 15 uu….
- DE POLITIEKE RUILHANDEL..
- OM: Sancties op uitvoeren van 10.000 US dollar of meer..
- Diefstallen en vernielingen bij autohandel: verdachte aange…..
- PYROMANEN, STOP MET BRAND STICHTEN!..
- Waarom is reizen naar en uit Suriname zo ingewikkeld?.
- Bee bezoekt Pensioensfonds en Kustwacht Suriname..
- EEN GEBAAR VAN SOLIDARITEIT DAT NAVOLGING VERDIENT..
- Renovatie ’s Lands Hospitaal via Gran Morgu Healthcare-proj…..
- Justitieminister Monorath wil feiten op tafel na verdwijnin…..
- ERFELIJK BELAST..
- Volop zon op deze zondag.
- Dienstverlening Afdeling Rijbewijzen nu volledig digitaal..
- Ouders laten kind achter op luchthaven Barcelona..