Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Furgil Ong-A-Fat is de voorbereidingen van de nationale U19- en U21-jongens volleybalselecties van Suriname maandag gestart in de gymzaal van de Poolschool. De U19-groep moet in juli in Mexico aan de bak tijdens de Pan Am Cup. De maand daarop speelt de U21-selectie in Canada in het gelijknamige toernooi.ADVERTISEMENT
De bondscoach heeft de ladder voor zichzelf en zijn pupillen hoog gelegd. “We moeten deze keer boven de laatste plek eindigen bij de komende toernooien”, onderstreept hij in gesprek met de Ware Tijd. “Dus bij de U19 boven de achtste plek en de U21 boven plek nummer zes.” Bij de jongere groep wordt Ong-A-Fat geassisteerd door Roetoe Raveles, terwijl Michael Ong A Kwie hem in de U21-klasse bijstaat. De Cubaan Carlos Orta Fellovè helpt met de voorbereidingen.
“We gaan wel niet op één training per week blijven”
Trainingsfrequentie
Op de eerste oefeningsdag waren in totaal 21 van de 24 pupillen in de U19-categorie aanwezig en dertien van de 25 uit de U21-groep. Er waren wat afmeldingen, doordat spelers uitstedig waren. Ook zijn andere geselecteerden geblesseerd. “Mijn eerste cut maak ik misschien al 28 april bekend.”
Op de eerste oefendag van de U19-selectie werd de focus gelegd op de pass en verdediging. “We moeten verder gaan werken aan de setters. Het blok en de aanval zijn redelijk goed.”
Ong-A-Fat hoopt zaterdag zijn tweede training in de ochtenduren te draaien. “Bij de U21 zijn we begonnen met techniek bij de pass en verdediging en controle hebben over de bal in de defense. Dit zal het de komende drie weken worden met krachttraining.”
Het opvoeren van de frequentie zal, zei hij, afhangen van de technische commissie, die trainingsuren in locaties moet versieren. “Maar we gaan wel niet op één training per week blijven”, benadrukte de bondscoach. Hij gelooft dat er minimaal twee keer per week kan worden geoefend.
Senioren
Ong-A-Fat zit ook bij de nationale mannenselectie als trainer van de oefenmeesters Fellovè en Ong A Kwie. Zaterdagmorgen draaide hij in de Ismay van Wilgen Sporthal zijn tweede sessie af. “We bereiden ons bij de mannen voor op de Caribbean Championships – Suriname is tweevoudig titelverdediger, … red. – en de achttiende Pan American Championships. De afgelopen training hebben we meer gewerkt op de pass en de aanval.”
De senioren zullen voorlopig – door omstandigheden – slechts één keer per week trainen, vertelt Ong-A-Fat. “Trouwens, we moeten ook nog met de clubs zitten en praten, zodat spelers niet overbelast raken voor de play-offwedstrijden in de mannenhoofdklasse”, aldus Ong-A-Fat. Waarschijnlijk start de post-season in de hoofdmacht op 17 mei.
Meson Anakaba (voorgrond) maakt zich op de bal een flinke mep te geven met David Pinas tegenover zich tijdens de seniorentraining zaterdagochtend in de Ismay van Wilgen Sporthal.
- Minister Ori: “Resultaten tweede kwartaal niet veelbelovend…..
- ONDERHANDSE BACOVEWINKEL..
- VERKWISTEND BELEID EN VERSTANDIG MASKER..
- Bewakers SION International gekneveld bij gewapende overval..
- NDP: Suriname zal ook herrijzen uit de crisis..
- CBB gestart met uitprinten oproepingskaarten voor 399.930 k…..
- Gestolen stad..
- VHP: “Lijden van Jezus herinnert ons aan waarde van rechtss…..
- Het vertrouwensbeginsel!..
- Nieuwe chemiepracticumzaal voor Faculteit Wis- en Natuurkun…..
- Vreemdeling als leerkracht..
- Bedekte of ontbrekende kentekenplaten belemmeren politiewer…..
- Santokhi: “Volk voelt nu het verschil, maar we lossen probl…..
- ‘NDP las pasi, zij misbruiken zelfs overledenen’..
- ORDENING VAN SECTOREN KAN VEEL VERANDEREN..
- KPS ontvangt voertuig van Chinese ambassadeur..
- DJ Marocaan overleden: Groot verlies voor dancehall- en reg…..
- Grote overlast Van ‘t Hogerhuysstraat: weg vol kuilen..
- Suriname reageert geschokt op overlijden van promotor en DJ…..
- LIJSTDUWERS STRATEGISCHE KEUZE..
- Karaktermoord: NDP slachtoffer of dader?..