Imran Taus, voorzitter en lijsttrekker van de politieke partij OPTSU, heeft kritiek op de rol van Stichting Bondru bij de verkiezingen van 2020. Hij verwees hierbij naar de “STEM SLIM”-campagne, die volgens hem de samenleving heeft beïnvloed met misleidende argumenten. In het . verkiezingsprogramma “Suriname kiest” zei Taus, die bij de vorige verkiezingen als nummer 2 op de lijst van PALU ongeveer 87 stemmen behaalde, dat de campagne van Bondru gericht was op het wegstemmen van de NDP, door kiezers op te roepen op andere partijen te stemmen. Volgens hem heeft deze strategie er echter toe geleid dat er uiteindelijk kandidaten zijn gekozen die het slechter hebben gedaan dan hun voorgangers. “Bondru vormt een gevaar voor de democratie,” aldus Taus.
Door Claudiõ Draibas en Iwan Brave | Interview onderaan het artikel
De partijen PALU, Wi Sranan, SDU, PVRS en De Nieuwe Wind, die vallen onder de paraplu van het samenwerkingsverband OPTSU, geven aan open te staan voor samenwerking met elke partij. Taus ziet OPTSU niet als traditionele partij, de andere partners beseffen ook dat het anders moet. Een eventuele samenwerking met andere partijen ziet Taus wel zitten maar onder strikte voorwaarden. Belangrijk is de samenleving in alles te betrekken. Dus in elke sector horen zij zeggenschap te hebben, van openbaar vervoer tot de gezondheidszorg.
Het tweede is dat alles in een lange termijn ontwikkelingsplan wordt vastgelegd en dat het beleid draagvlak heeft. Ideaal zou zijn een kabinet van nationale eenheid. Traditionele politieke partijen praten over vernieuwing, verandering en verbetering maar de werkelijkheid wijst anders uit, ze kunnen niet eens verklaren wat dat inhoud. Eenmaal aan de macht, is men alles vergeten.
- BONDRU-campagne bekritiseerd door OPTSU-voorzitter Imran Ta…..
- Brunswijk aanvaardt uitdaging van Akiemboto: “Zeg maar waar…..
- Bee: Er is veel bereikt, maar ook ruimte voor verbetering..
- Politiek-analist Hardeo Ramadhin: afgelopen met “goedkope z…..
- Financiën en Planning herkent niets in verhaal klokkenluide…..
- Algoe: “President heeft in vijf jaar geen enkele maatregel …..
- VES debat: Verdeelde meningen over nieuw IMF-programma..
- Vanaf 23 mei 00.00 uur s’avonds afsluiting verkiezingscampa…..
- Vrouw steekt ex-vriend neer tijdens bezoek..
- Commissie voor verbetering schoolbusvervoer..
- Nova accrediteert post-masteropleiding Wetgeving..
- BEP pleit in Nickerie voor burgerparticipatie en fiscale de…..
- Jongeren leren ondernemen met steun van SPWE en AW en J..
- Nurmohamed: ‘Nieuwe minister moet het werk continueren’..
- Nieuwsuur onthult impact van mennonieten op regenwoud..
- Politiebericht over onderzoek fraude met oproepingskaarten..
- Stichting Bondru doorbreekt stilte over stemadvies en is te…..
- KPS traint haast 1.500 burgers als ordehandhavers verkiezin…..
- Evaluatie Gezinswet moet leiden tot betere bescherming werk…..
- Salarbaks troeft Burleson af in tweede etappe sneldamtoerno…..
- Adoptie in het nieuw BW..