De bonden in de gezondheidssector hebben hoop op een goede samenwerking met minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid. Voorzitter Lloyd Pool van de Algemene Bond van Personeel bij het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ) benadrukt dat er nog verschillende vraagstukken zijn die opgelost moeten worden.
Eerder heeft de bond al een gesprek gehad met de minister. In een interview met Radio ABC zei Pool dat er onder meer is gesproken over dringende problemen binnen de zorgsector.
Ook werd van gedachten gewisseld over een nieuwe loonstructuur. Minister Misiekaba heeft volgens de vakbondsman de aangedragen punten aangehoord en aangegeven de gesprekken binnenkort te willen voortzetten.
Volgens Pool is het van groot belang dat de problemen eindelijk worden aangepakt. Hij stelt dat de zorg zich momenteel in een “dip” bevindt, waar de overheid een antwoord op moet geven. Daarbij wees hij onder meer op toelagen die nog steeds niet zijn uitbetaald. Naast verbeteringen voor het zorgpersoneel, vindt Pool dat de zorg in Suriname in zijn geheel naar een hoger niveau moet worden getild.
Hoewel er volgens hem al enkele vraagstukken zijn opgelost, is de sector nog lang niet waar die zou moeten zijn. Het gesprek vond overigens niet alleen plaats met de ABPLAZ, maar met in totaal vijf zorgbonden.
Misiekaba heeft volgens Pool meer tijd gevraagd om zich goed te oriënteren en de kwesties voor te leggen aan de regering.
- Rechtspraak en belangenverstrengeling..
- Trinidad en Tobago wil energie-tijdperk leiden met nieuwe d….
- Zero tolerance-beleid als nalatenschap van Simons.
- Opmerkelijk – 102-jarige Japanner oudste persoon die top be….
- Eve onthult romance met Suge Knight.
- Santokhi treedt toe tot DNA na korte vakantie..
- Versterking Engels taalonderwijs besproken bij ontmoeting V…..
- Kunst uit staatscollectie smeekt om behoud: ‘Besef heel ver…..
- Oud-president Santokhi tijdelijk in het buitenland met gezi…..
- Vrouw uit Peru smokkelt cocaïne in seksspeeltje op Bali, kr….
- Inheemse groepen eisen actie van Zuid-Amerikaanse leiders t….
- Bolivia op weg naar tweede ronde na rechtse wending in pres….
- Hooggerechtshof Brazilië: ‘Amerikaanse wetgeving niet van t….
- Twee drugshaarden opgerold in Meerzorg; één verdachte aange….
- Parlementariër Plein continueert spreekuur om dichterbij vo…..
- Minister Pokie: “Geen enkele sociale uitkering stopgezet…..
- Tiener steekt vriend in brand na ruzie over adapter.
- President Simons spreekt districtscommissarissen: “Decentra…..
- President stelt tijdelijke werkgroep in voor urgente kwesti…..
- ‘Taboes blokkeren seksuele ontwikkeling jongeren met beperk…..
- NOB-manager Abdoelrahman: studenten maken onvoldoende gebru…..