De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft in zijn laatste pleidooi verklaard dat er geen enkel bewijs bestaat voor de vermeende staatsgreep waarvan hij wordt beschuldigd. Volgens Bolsonaro is de aanklacht gebaseerd op een “gefantaseerd complot” en wordt hij politiek vervolgd door zijn tegenstanders.
De zaak draait om beschuldigingen dat Bolsonaro na zijn verkiezingsnederlaag in 2022 plannen zou hebben gesteund om de macht met ongrondwettelijke middelen te behouden. Het Hooggerechtshof onderzoekt zijn betrokkenheid bij het aanwakkeren van protesten en het ondermijnen van vertrouwen in het kiesproces. Bolsonaro blijft echter volhouden dat hij altijd binnen de wet heeft gehandeld.
Zijn advocaten vragen vrijspraak en benadrukken dat er geen harde feiten zijn die een samenzwering bewijzen. Tegenstanders zien de zaak als een cruciale test voor de Braziliaanse democratie, die sinds de gewelddadige bestorming van regeringsgebouwen in januari 2023 onder druk staat.
- Opmerkelijk afscheid korpschef..
- Ook leerlingen met vier onvoldoendes maken herexamen..
- Minister Noersalim bespreekt uitdagingen met bond LVV perso…..
- Reactie PR KPS op krantenartikel “Eigenaar beweert dat deel….
- Stichting viert jaardag Nola Hatterman met leerlingen Broko…..
- Michael Marengo toegelaten tot De Nationale Assemblee..
- Misiekaba bespreekt uitdagingen met bloedbank Surinaams Rod…..
- Directeur en onderdirecteur OWRO op non-actief wegens onreg…..
- Veroordeelde in brandstichtingszaak Vaco vindt dat hij onte…..
- Vicepresident Rusland kiest voor nauwe afstemming met presi…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen, wij zijn u niet vergeten…..
- Schuld AZP bij Bloedbank SRD 5,5 miljoen..
- MAS en partners stimuleren jongeren tot excellentie..
- Politiek heeft te veel bemoeienis met de luchtvaartsector..
- Minister Misiekaba ontvangt directieteam RGD..
- Verdachte gekwalificeerde diefstal gearresteerd..
- ICAO informeert president Simons over assistentie aan CASAS..
- MAS huldigt bestgeslaagden Marowijne..
- Carifesta XV-delegatie sterk teruggebracht..
- Suriname gereed voor CARIFESTA XV in Barbados..
- KOEK VERDELEN..