PARAMARIBO — Wanneer van 11 tot en met 17 juli het Bollywood Filmfestival voor het eerst na dertien jaar weer wordt gehouden in TBL Cinemas, wordt direct een mijlpaal gevierd. Het zal volgens Lax Entertainment namelijk de eerste keer zijn dat het simultaan plaatsvindt met Nederland. “De magie van Bollywood keert terug en wordt opnieuw tot leven gebracht in Paramaribo”, stelt de organisatie.
Tijdens het festival worden legendarische films op het witte doek vertoond. “Het wordt een historisch evenement dat een ode brengt aan de gouden jaren van de Indiase cinema. Deze films hebben generaties geraakt en staan bekend om hun meeslepende verhalen, legendarische muziek en onvergetelijke sterren die Bollywood wereldwijd op de kaart hebben gezet.”ADVERTISEMENT
“Dit festival is een viering van cultuur, muziek en verhalen die de tand des tijds hebben doorstaan”Soeniel Sewnarain
Gedurende de week wordt “een zorgvuldig geselecteerde reeks van iconische Bollywoodklassiekers uit de jaren zestig, zeventig en tachtig” vertoond. Het gaat om ‘Dosti’ (1964), ‘Bramachari’ (1968), ‘Seeta aur Geeta’ (1972), ‘Sholay’ (1975), ‘Kabhi Kabhie’ (1976), ‘Shaan’ (1980) en ‘Silsila’ (1981). Enkele acteurs in de geselecteerde films zijn Shammi Kapoor, Hema Malini, Rekha en Amitabh Bachchan. In ‘Kabhi Kabhie’ is de iconische soundtrack van Khayyam te horen.ADVERTISEMENT
‘Sholay’
Op 11 juli vangt het festival aan met ‘Sholay’. Deze film wordt algemeen beschouwd als de grootste Bollywoodfilm allertijden. Lax Cinema noemt “de meest iconische film uit de Indiase filmgeschiedenis een tijdloze klassieker, geliefd door generaties”. De film staat garant voor “een avond vol nostalgie, actie, drama en meeslepende muziek”, belooft de organisatie.
“‘Sholay’ is niet zomaar een film. Ze is een cultureel monument dat generaties heeft geïnspireerd. We willen het publiek niet alleen een filmavond bieden, maar een ervaring die hart en ziel raakt”, aldus Soeniel Sewnarain, eigenaar van Lax Cinema.
Hij toont zich verheugd om Suriname kennis te laten maken met deze meesterwerken. “Voor velen brengen deze films dierbare herinneringen naar boven. Voor jongeren is dit een unieke gelegenheid om kennis te maken met het rijke erfgoed van Bollywood. Dit festival is een viering van cultuur, muziek en verhalen die de tand des tijds hebben doorstaan.”
Gemeenschapsbeleving
Lax Cinema beschrijft zichzelf als marktleider in de Benelux (België-Nederland-Luxemburg) als het gaat om Hindi/Bollywood-filmdistributie. Het bedrijf zegt zich ook in Suriname te willen inzetten voor het brengen van culturele en historische cinema naar het grote scherm, met een focus op gemeenschapsbeleving en educatie.
Jeffrey Quartier, filmmanager van TBL Cinemas: “We zijn heel enthousiast dat er na zo lang weer een Bollywood Filmfestival in onze bioscoop zal zijn. De laatste keer was in 2012, maar we hopen natuurlijk dat het festival nu een jaarlijks karakter zal krijgen. Bollywoodfilms zijn niet weg te denken uit ons filmaanbod.”
Het Bollywood Filmfestival wordt op 11 juli geopend met een ‘Red Carpet’-première, waarbij ‘Sholay’ zal worden vertoond. Voor de openingsdag is er een volledig programma samengesteld voorafgaand aan de voorstelling. Volgens Lax Media wordt het “een knallende opening”; “een onvergetelijke Red Carpet-avond vol glitter, glamour én Bollywood-magie! Deze avond wordt een viering van cultuur, cinema en community; een perfecte start van een week vol Bollywoodfilms, emoties en dans.”
- Val kabinet-Schoof zet Nederland op weg naar nieuwe verkiez…..
- Hesdy Pigot verduidelijkt deelname NPS aan toekomstige rege…..
- Ook lichamen vier vermiste opvarenden Marowijnerivier gebor…..
- Gewapende beroving in Paramaribo: Schoten gelost..
- Column: Regeringsformatie, de NPS en onze mensenrechten..
- Parmessar voorzitter eerste vergadering nieuwe DNA..
- Karin Refos: ‘Ik heb niet gesloopt!’..
- A20-kandidaat-minister vindt gesprekken met Simons hoopgeve…..
- Levens: ‘Etniciteit mag geen rol spelen’..
- Karin Refos: “Pertinente leugen dat ik sloop heb voor…..
- Regionaal seminar richt zich op veiligheid en milieu in Car…..
- Alle 7 lichamen bootongeval geborgen..
- Suriname gastheer Port State Control Seminar: ‘Schepen moge…..
- Nieuwe taekwondo-wedstrijdvorm wint terrein tijdens Pointsp…..
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en bromfiets bij Ma…..
- De tovenaars van Suriname..
- Na 17 jaar voorbereiding: MRI Flow-gebouw officieel opgelev…..
- Berenstein noemt onderbrengen van directoraat Arbeid bij Vo…..
- Suriname lanceert eerste AI-gestuurde MRI-scanner in Caribi…..
- TotalEnergies wil starten met onderzoek in blok 6 en 8 – NM…..
- Schokkende overval bij thuiskomst: Criminelen openen vuur o…..