PARAMARIBO — Wanneer van 11 tot en met 17 juli het Bollywood Filmfestival voor het eerst na dertien jaar weer wordt gehouden in TBL Cinemas, wordt direct een mijlpaal gevierd. Het zal volgens Lax Entertainment namelijk de eerste keer zijn dat het simultaan plaatsvindt met Nederland. “De magie van Bollywood keert terug en wordt opnieuw tot leven gebracht in Paramaribo”, stelt de organisatie.
Tijdens het festival worden legendarische films op het witte doek vertoond. “Het wordt een historisch evenement dat een ode brengt aan de gouden jaren van de Indiase cinema. Deze films hebben generaties geraakt en staan bekend om hun meeslepende verhalen, legendarische muziek en onvergetelijke sterren die Bollywood wereldwijd op de kaart hebben gezet.”ADVERTISEMENT
“Dit festival is een viering van cultuur, muziek en verhalen die de tand des tijds hebben doorstaan”Soeniel Sewnarain
Gedurende de week wordt “een zorgvuldig geselecteerde reeks van iconische Bollywoodklassiekers uit de jaren zestig, zeventig en tachtig” vertoond. Het gaat om ‘Dosti’ (1964), ‘Bramachari’ (1968), ‘Seeta aur Geeta’ (1972), ‘Sholay’ (1975), ‘Kabhi Kabhie’ (1976), ‘Shaan’ (1980) en ‘Silsila’ (1981). Enkele acteurs in de geselecteerde films zijn Shammi Kapoor, Hema Malini, Rekha en Amitabh Bachchan. In ‘Kabhi Kabhie’ is de iconische soundtrack van Khayyam te horen.ADVERTISEMENT
‘Sholay’
Op 11 juli vangt het festival aan met ‘Sholay’. Deze film wordt algemeen beschouwd als de grootste Bollywoodfilm allertijden. Lax Cinema noemt “de meest iconische film uit de Indiase filmgeschiedenis een tijdloze klassieker, geliefd door generaties”. De film staat garant voor “een avond vol nostalgie, actie, drama en meeslepende muziek”, belooft de organisatie.
“‘Sholay’ is niet zomaar een film. Ze is een cultureel monument dat generaties heeft geïnspireerd. We willen het publiek niet alleen een filmavond bieden, maar een ervaring die hart en ziel raakt”, aldus Soeniel Sewnarain, eigenaar van Lax Cinema.
Hij toont zich verheugd om Suriname kennis te laten maken met deze meesterwerken. “Voor velen brengen deze films dierbare herinneringen naar boven. Voor jongeren is dit een unieke gelegenheid om kennis te maken met het rijke erfgoed van Bollywood. Dit festival is een viering van cultuur, muziek en verhalen die de tand des tijds hebben doorstaan.”
Gemeenschapsbeleving
Lax Cinema beschrijft zichzelf als marktleider in de Benelux (België-Nederland-Luxemburg) als het gaat om Hindi/Bollywood-filmdistributie. Het bedrijf zegt zich ook in Suriname te willen inzetten voor het brengen van culturele en historische cinema naar het grote scherm, met een focus op gemeenschapsbeleving en educatie.
Jeffrey Quartier, filmmanager van TBL Cinemas: “We zijn heel enthousiast dat er na zo lang weer een Bollywood Filmfestival in onze bioscoop zal zijn. De laatste keer was in 2012, maar we hopen natuurlijk dat het festival nu een jaarlijks karakter zal krijgen. Bollywoodfilms zijn niet weg te denken uit ons filmaanbod.”
Het Bollywood Filmfestival wordt op 11 juli geopend met een ‘Red Carpet’-première, waarbij ‘Sholay’ zal worden vertoond. Voor de openingsdag is er een volledig programma samengesteld voorafgaand aan de voorstelling. Volgens Lax Media wordt het “een knallende opening”; “een onvergetelijke Red Carpet-avond vol glitter, glamour én Bollywood-magie! Deze avond wordt een viering van cultuur, cinema en community; een perfecte start van een week vol Bollywoodfilms, emoties en dans.”
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..
- 28-jarige man rijdt in op dief; bestuurder in verzekering g…..
- Partijen zonder zetels hadden ook bij een samenwerking geen…..
- Haïtiaanse kinderen lopen risico op seksueel misbruik te mi…..
- Moira Morroy’s Movement Studio brengt leerlingenvoorstellin…..