Bolivianen hebben zich in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen resoluut uitgesproken tegen de linkse partij die het land de afgelopen twee decennia heeft geregeerd. Dit maakt waarschijnlijk de weg vrij voor een marktvriendelijker beleid voor de door crisis geteisterde economie.
De centristische senator Rodrigo Paz behaalde 31,3% van de stemmen, terwijl Eduardo del Castillo van de Beweging voor Socialisme, MAS, slechts 3,16% haalde, volgens de eerste resultaten die zondagavond door de Kiesraad werden vrijgegeven.
De conservatieve oud-president Jorge “Tuto” Quiroga van de Alianza-coalitie werd tweede met 26,3%, met meer dan 92% van de stemmen geteld.
Als geen enkele kandidaat meer dan 40% van de stemmen behaalt met een voorsprong van 10 punten, vindt er op 19 oktober een tweede ronde plaats. De volledige officiële uitslag wordt binnen zeven dagen bekendgemaakt.
De uitslag markeert een drastische verschuiving voor een land dat sinds 2006 grotendeels werd gedomineerd door de interventionistische MAS-partij onder leiding van de charismatische Evo Morales, hoewel zijn ooit sterke greep op de linkse coalitie al was vervaagd.
“Bolivia vraagt niet alleen om een regeringswisseling, het vraagt om een verandering in het politieke systeem”, zei Paz in een toespraak die zondagavond werd uitgezonden.
- President Simons waarschuwt haar ministers niet corrupt te …..
- ‘Verkeersveiligheid draait om redden van levens’..
- Bezoek minister Monorath aan Hof van Justitie in teken van …..
- Schoolmeubilair voor Botopasi, Semoisi en Godo Olo in Boven…..
- Landveld: Schoon Suriname sleutel tot toerismeontwikkeling..
- Verwarring omtrent slagingsnormen bij leerlingen, ouders en…..
- MONAC reageert op verklaring minister Tsang over renovatie …..
- Ex-minister Levens: ‘Leerlingen plukken vruchten van onderw…..
- De aanslag..
- Zelensky onder druk in Washington: Trump neigt naar Poetin …..
- Buurtmanagers KPS houden voorlichtingssessie ‘Opvoeden met ….
- Begroting 2025 aangenomen:..
- Sollicitatieoproep Centrale Bank van Suriname..
- Man gebruikt loterijprijs om nieuw lot te kopen en wint mee….
- Video -Amerikaanse kustwacht onderschept recordvangst cocaï….
- SAO start jubileumjaar af met feestelijke Prodo Waka..
- Robinhood op stunttoer..
- Tsinmin Delano Wong Kon Loi..
- Tsinmin Delano Wong Kon Loi..
- ‘Bigi Boy’ krijgt nieuwe tegenstander na afmelding ‘W…..
- Hoger beroep strafzaak Pakittow in behandeling genomen.