Bestuurskundige August Boldewijn, noemt het onbegrijpelijk, dat blanco paspoorten niet onder strikte beveiliging stonden. “Paspoorten zijn uiterst gevoelige staatsdocumenten. Juist voor dit soort documenten, moet er topbewaking zijn”, zegt hij in een reactie op de inbraak afgelopen zaterdag bij het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), waarbij naar verluidt, 600 blanco paspoorten, zijn ontvreemd.
Boldewijn wijst op de rol van het ministerie van Binnenlandse Zaken en de politie bij het verdere onderzoek. Hij bevestigt signalen, dat ook in een auto van een ambtenaar van Binnenlandse Zaken, paspoorten zijn ontvreemd.
Op de vraag of dit incident op zichzelf staat, zegt Boldewijn dat het nu aan het politioneel onderzoek ligt, om duidelijkheid te verschaffen over de daders en mogelijke betrokkenheid van anderen.
Wat betreft de gevolgen voor de nationale veiligheid, toont Boldewijn zich bezorgd. “Er moet ook worden gekeken naar de interne integriteit: zijn er ambtenaren of politiemensen die samenspelen met criminele netwerken? Of worden zij misleid en gebruikt zonder het te beseffen? Dat vraagt om serieuze training en screening.”
Op de vraag of breder onderzoek, bijvoorbeeld via een onafhankelijke commissie nodig is, verwijst Boldewijn naar de president. “De president zou zich hierover moeten uitspreken en aangeven, hoe de overheid structureel dit soort ontvreemdingen denkt te voorkomen, want dit is niet de eerste keer, dat zoiets gebeurt”, aldus Boldewijn.
De inbraak bij het CBB roept niet alleen vragen op over veiligheid, maar raakt ook aan het fundament van vertrouwen in de overheid. Terwijl het politieonderzoek loopt en het ministerie van Binnenlandse Zaken zwijgt, groeit de roep om transparantie en structurele oplossingen. De reactie van economen en andere deskundigen volgt – want de impact van deze zaak lijkt groter dan de kluis waarin de paspoorten lagen opgeslagen.
The post Boldewijn: ‘Onbegrijpelijk dat zulke documenten niet goed beveiligd zijn’ ..
- BEP staat op plek 1 op stembiljet; DUS en APP verschijnen n…..
- Waldo Marsono Mingoen..
- Lydia Marilyn Mangoensentono-Lynch..
- BEP trekt nummer 1 bij loting kandidatenlijsten; A20 en NPS…..
- Politieke partijen vragen waarborging integriteit en transp…..
- Competitie vervalsing..
- Eurokoers bereikt SRD 41 bij cambio’s: koersdruk houdt aa…..
- Schakers Yeung en Kaslan naar Trinidad en Tobago..
- Moengotapoe beschikt over mini-kunstgrasveld..
- Gemaskerde criminelen stelen kluizen met waardevolle inhoud..
- Rusland: “Het lijkt alsof men zegt: we vertrekken, dus late…..
- Notch wint topper van PVV..
- DNA-kandidaat Parag: “Genoeg is genoeg”..
- Focus op wat leerlingen en studenten kunnen tijdens Onderwi…..
- Over vernieuwing en wat gelijk moet blijven en waarom ouder…..
- Tweede fase uitwisselingsproject ‘Mi Tori’ gestart..
- Wereldtentoonstelling 2025 opent in Japan te midden van tur…..
- Verschil van inzicht over vervanging overleden verkiezingsk…..
- Bronto in Nickerie: “Ik steun Mathoera, maar het volk betaa…..
- President Santokhi schort grote projecten op na maatschappe…..
- Minister Mathoera neemt afstand van omstreden besluiten: “I…..