Bestuurskundige August Boldewijn, noemt het onbegrijpelijk, dat blanco paspoorten niet onder strikte beveiliging stonden. “Paspoorten zijn uiterst gevoelige staatsdocumenten. Juist voor dit soort documenten, moet er topbewaking zijn”, zegt hij in een reactie op de inbraak afgelopen zaterdag bij het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), waarbij naar verluidt, 600 blanco paspoorten, zijn ontvreemd.
Boldewijn wijst op de rol van het ministerie van Binnenlandse Zaken en de politie bij het verdere onderzoek. Hij bevestigt signalen, dat ook in een auto van een ambtenaar van Binnenlandse Zaken, paspoorten zijn ontvreemd.
Op de vraag of dit incident op zichzelf staat, zegt Boldewijn dat het nu aan het politioneel onderzoek ligt, om duidelijkheid te verschaffen over de daders en mogelijke betrokkenheid van anderen.
Wat betreft de gevolgen voor de nationale veiligheid, toont Boldewijn zich bezorgd. “Er moet ook worden gekeken naar de interne integriteit: zijn er ambtenaren of politiemensen die samenspelen met criminele netwerken? Of worden zij misleid en gebruikt zonder het te beseffen? Dat vraagt om serieuze training en screening.”
Op de vraag of breder onderzoek, bijvoorbeeld via een onafhankelijke commissie nodig is, verwijst Boldewijn naar de president. “De president zou zich hierover moeten uitspreken en aangeven, hoe de overheid structureel dit soort ontvreemdingen denkt te voorkomen, want dit is niet de eerste keer, dat zoiets gebeurt”, aldus Boldewijn.
De inbraak bij het CBB roept niet alleen vragen op over veiligheid, maar raakt ook aan het fundament van vertrouwen in de overheid. Terwijl het politieonderzoek loopt en het ministerie van Binnenlandse Zaken zwijgt, groeit de roep om transparantie en structurele oplossingen. De reactie van economen en andere deskundigen volgt – want de impact van deze zaak lijkt groter dan de kluis waarin de paspoorten lagen opgeslagen.
The post Boldewijn: ‘Onbegrijpelijk dat zulke documenten niet goed beveiligd zijn’ ..
- Suriname zet zich op de kaart op Expo 2025 met ‘Source of L…..
- Lloyd de Meza waardeert geliefde met ‘Bouwen met jou’..
- Gerechtelijke vaststelling van vaderschap belicht..
- Strategische Groep oriënteert zich in Guyana op ontwikkelin…..
- NPS wil instituut voor lichamelijke opvoeding en sport..
- Adhin pleit voor fundamentele hervorming van het zorgbeleid..
- Asabina: ‘Belastinghervorming noodzakelijk voor toekomst Su…..
- Raghoebarsing: ‘Suriname heeft moeilijk IMF-programma doors…..
- In zaak K.C.: 30 april beslissing over kantonrechter die za…..
- Lakhai Anend alias Jimmy..
- President Santokhi: “Snijders was een kundig en gedreven va…..
- Dodental ramp in Dominicaanse Republiek nadert 250..
- Regering keurt eenmalige toekenning van SRD 1500 aan ambten…..
- ‘Hajary mag er zijn en laat Hajary klinken’..
- Jonge ondernemer slachtoffer van woningoverval in Paramarib…..
- 41-jarige verdachte aangehouden voor verkoop van illegaal v…..
- 47-jarige die tijdens werkzaamheden door een stroomschok we…..
- Voortvluchtige verdachte aangehouden door Regio Bijstandsdi…..
- Suriname zet stap naar ruimtelijke ontwikkeling met structu…..
- ‘We zijn voordelig herkenbaar met opengevallen plek Belfort…..
- Annelies Joanna Elisabeth Brinkman..