De kwestie van een CAT-graafmachine die volgens bestuurskundige August Boldewijn, in het bezit zou zijn van voormalig vicepresident Ronnie Brunswijk, blijft de gemoederen bezighouden. Boldewijn bevestigt in gesprek met ., dat de zaak bij de bevoegde minister bekend, is en dat deze zelf heeft verklaard, dat Brunswijk het materieel aan de staat zou moeten teruggeven.
“De minister heeft gezegd dat Brunswijk die machine moet teruggeven. Wanneer dat moet gebeuren, weet ik niet, maar dat is wat hij heeft verklaard”, aldus Boldewijn. Hij benadrukt dat het bezitten van een staatsmachine zonder duidelijke rechtstitel leidt tot speculaties, en dat dit schadelijk is voor het aanzien van het hoogste politieke ambt.
Volgens Boldewijn is het gedrag van Brunswijk tijdens zijn vicepresidentschap eerder ter discussie gesteld, onder meer toen hij in het openbaar geld gaf aan voetballers van een buitenlands team. “Dat getuigt van een gebrek aan diplomatiek gevoel. Als je gevoel hebt voor staatsmanschap, doe je zoiets niet”, aldus de be- stuurskundige.
Boldewijn stelt dat er fundamentele vragen rijzen, over de normen en waarden die Brunswijk in zijn politieke handelen meebrengt. “Je weet uit welk nest iemand komt. De normen van dat nest verander je niet zomaar, ook al word je de piloot van Afrika.”
Hij vermoedt dat president Santokhi mogelijk heeft geprobeerd, Brunswijk aan te spreken op diens gedrag, maar dat politieke belangen binnen de coalitie, een harde confrontatie in de weg stonden. “Ze zijn aan het begin van de rit, en dit speelt al. President Santokhi heeft in het verleden toegegeven, dat hij veel water bij de wijn heeft gedaan. Dat betekent dat hij veel zaken die hem mogelijk stoorden, heeft geslikt, omwille van de samenwerking.”
Boldewijn uit ook zijn zorgen over de machtspositie van Brunswijk binnen de coalitie. “Er zijn maar zes zetels in zijn kamp, maar als hij de stekker eruit trekt, verliest de coalitie haar meerderheid. Dat maakt de situatie precair. Hij heeft zich al-tijd meer gevoeld dan de rest, en die hou-ding is zichtbaar gebleven.”
Op de vraag of dergelijke incidenten een ondermijning vormen van de rechtsstaat, reageert Boldewijn bevestigend. “Zeker. De instituten zoals het Openbaar Ministerie en de Rekenkamer, zouden juist in zulke gevallen, kordaat moeten optreden. Als er sprake is van misbruik of ongeoorloofd gebruik van staatseigendommen, moet dat onderzocht worden. Anders tast je het gezag van de overheid aan.”
Tot slot roept Boldewijn op tot politieke en juridische helderheid, mochten de beschuldigingen hard gemaakt worden. “Als het waar blijkt te zijn, moet er consequent worden opgetreden. We moeten echt een einde brengen aan deze toe-standen. Het ondermijnt het vertrouwen in de politiek en de instituten.”
The post Boldewijn: ‘Brunswijk moet graafmachine van de staat teruggeven’ ..
- Verwarde Braziliaanse vrouw verft haar kat met roze meubelv…..
- VN hekelt Guatemala vanwege ‘onmenselijke’ uitzettingen van…..
- Priester in Polen vermoordt dakloze man met bijl en door he…..
- Strafzaak tegen Daniëlle Veira begint 1 augustus..
- Romano Meriba: “We moeten samen zorgen voor veilige opvang …..
- Mouni Roy zingt met Chiranjeevi in speciale ‘Vishwambhara’-…..
- Buurtbewoners verzetten zich tegen goudverwerkingsbedrijf i….
- Drake en Central Cee vallen binnen met nieuwe track na ‘Wir…..
- Tyla stylet haar eigen haar vanwege het budget..
- Beyoncé en Jay-Z sluiten tweede hypotheek af op Bel Air-lan…..
- Triptii Dimri noemt Vicky Kaushal ‘inspirerend’..
- Dagblad Suriname, maandag 28 juli 2025..
- WANNEER BREKEN WE DEZE BOUWAFVAL..
- Tsang wordt minister Openbare Werken..
- Moeder dwingt dochter zedenzaak tegen stiefvader in te trek…..
- Zelfde weerbeeld, veel zon maar ook onweersbuien.
- China wil heersen over de Latijns-Amerikaanse wegen..
- De teloorgang van de NPS (deel 1)..
- Verontwaardiging over weigering visa voor Venezolaans Littl…..
- Kritiek hoort erbij – het Korps moet tegen een stootje kunn….
- Mexico start loterij om migranten in VS te steunen..