Het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG) heeft op woensdag 23 april officieel denguebestrijdingsmateriaal in ontvangst genomen van het ministerie van Volksgezondheid. De overhandiging vond plaats door de minister van Volksgezondheid, Amar Ramadhin, in aanwezigheid van de directeur van Volksgezondheid, Rakesh Gajadhar Sukul.
In Suriname komt dengue jaarlijks voor, vooral in de regentijd door de toename van broedplaatsen. Uit recente rapportages van de Pan American Health Organization (PAHO) blijkt dat het aantal denguegevallen in de regio de afgelopen weken is toegenomen. Het BOG, als uitvoerende werkarm van het ministerie, is verantwoordelijk voor de preventie en bestrijding van dengue en het voorkomen van uitbraken.
Gezien de bestaande infrastructuur en de toenemende noden, heeft het BOG behoefte aan moderne en veilige hulpmiddelen om het veldwerk effectief uit te voeren. Dankzij goedkeuring van de regering kon de aanschaf plaatsvinden van onder meer:
•Twee spuitpompen die op voertuigen bevestigd kunnen worden•Vier draagbare (portable) spuitpompen•Persoonlijke beschermingsmiddelen (PPE)•Brandspiritus, oordoppen, laarzen en andere noodzakelijke artikelen
De materialen werden overhandigd aan mevrouw Stephanie Cheukalam, waarnemend onder directeur public health evaluation op het BOG. Minister Ramadhin sprak zijn tevredenheid uit over dit moment:”Het is jaren geleden dat er is geïnvesteerd in spuitpompen. We zetten nu een stap vooruit, maar we zijn er nog niet. Er zullen nog meer aankopen volgen, zoals pesticiden en verbruiksartikelen. De samenleving mag rekenen op intensievere bestrijdingsactiviteiten, zeker nu de regentijd het risico op dengue verhoogt.”
De minister deed tevens een oproep aan de samenleving:”Het ministerie doet zijn deel, maar we rekenen ook op de burgers. Verwijder broedplaatsen rond het huis en neem dengue serieus. Bij symptomen die op dengue lijken – vooral bij kinderen en kwetsbaren – raadpleeg altijd een arts en vermijd zelfmedicatie.” Met deze investering wil het ministerie samen met het BOG actief optreden tegen dengue en de volksgezondheid beschermen.
- NDP veroordeelt karaktermoordcampagnes..
- Weer historisch pand in brand..
- Eerbetoon aan overleden Purcy Olivieira tijdens AVD 2025..
- Strategische groep voor olie- en gasbeleid doet kennis op i…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS houdt evaluatie …..
- Beleidsplan voor gelijke rechten van personen met een beper…..
- Politie Corantijnpolder houdt smokkelaar aan met ram..
- Parmessar en de tijdmachine: een nostalgische terugval naar…..
- NDP: ‘300 miljoen aan goudinkomsten zomaar verdwenen’..
- SBB informeert AMS-ers hoe percentage ontbossing wordt bepa…..
- Productie voor koersstabiliteit..
- DNL-voorzitter Dharm Mungra: ‘Valutaveiling CBvS paniekreac…..
- Het doek lijkt te vallen voor de president en zijn VHP..
- OPTSU: Opschorting projecten schort overtreden wetten niet …..
- Nurmohamed: ‘Ontwateringsprobleem tegen 2030 grotendeels op…..
- Onrust binnen onderwijsbond groeit: “Te weinig transparanti…..
- ÇA SUFFIT VERHOOGDE GRENSCONTROLE IN HET OOSTEN..
- Eigenaar en arbeiders ingesloten na mishandelen winkeldief..
- Twaalf maanden cel voor chanteren vrouw met gehackte naaktb…..
- Druilige Witte Donderdag..
- Betaling Cubaanse leerkrachten laat op zich wachten door on…..