De Banking Network Suriname N.V. (BNETS) heeft een kennismakingsbezoek gebracht aan minister Andrew Baasaron van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZOTI). Het doel van het bezoek is om de minister te informeren over het Central Credit Bureau Suriname (CCBS) en de bijdrage die dit systeem kan leveren aan betere kredietverlening en modernisering van betaalmethoden in Suriname. Het gesprek heeft plaatsgevonden op vrijdag 29 augustus 2025 in de vergaderzaal van het ministerie.
Tijdens het bezoek heeft BNETS de minister en zijn directieleden geïnformeerd over het Central Credit Bureau Suriname (CCBS). Dit kredietregistratiebureau verzamelt en registreert kredietinformatie van consumenten in een beveiligd systeem, met als doel financiële instellingen beter te ondersteunen bij de kredietverlening. Hierdoor wordt het voor consumenten gemakkelijker om toegang te krijgen tot krediet, omdat banken sneller en betrouwbaarder informatie kunnen raadplegen.
Hoewel de wettelijke en regelgevende kaders voor het CCBS nog in behandeling zijn, wordt het initiatief reeds gedragen door belangrijke stakeholders, waaronder de Centrale Bank van Suriname en het ministerie van EZOTI. Naast de presentatie over het CCBS is ook gesproken over de modernisering van betaalmethoden in Suriname, met het oog op een efficiënter en veiliger financieel systeem.
Minister Baasaron sprak zijn waardering uit voor de informatie-uitwisseling en benadrukte het belang van verdere samenwerking voor een transparant en toekomstbestendig financieel stelsel.
- President Poetin geeft schriftelijk interview aan Chinese p….
- ANRS heet nu Dienst Executie Strafvonnissen – controleer uw….
- ‘Menny’, verdacht van poging tot moord, zware mishandeling ….
- Voortvluchtige verdachte van mishandeling van zijn ex-vrouw….
- Minister Soeropawiro geeft duidelijkheid over grondprobleme…..
- Diplomatie is geen toneelstuk: Suriname verliest!..
- Robotkonijnen moeten duizenden invasieve pythons in Evergla….
- Argentijnse president Milei in veiligheid gebracht na bekog….
- Deense premier biedt excuses aan voor plaatsen spiraaltjes ….
- Dinosaurus met verbijsterend vreemd stekelig pantser ontdek….
- Staatsolie stelt offshore blokken open voor internationale …..
- Lucierivier heeft post voor busi skowtu: ‘Leger en politie …..
- Johan Misiedjan over zijn nieuwste single: “Yu Na Taa is ee…..
- War on Drugs of War on Oil? Het masker valt in de Cariben.
- Suriname en China: samenwerking als sleutel tot duurzame la….
- Schandalen aanpakken, maar de nadruk moet zijn op regeren.
- PAHO wil versterkte surveillance en vectorbestrijding in No….
- Verdachte aangehouden voor poging tot moord, zware mishande….
- Prijzen zaterdag 30 augustus 2025.
- Artillerie blijft essentieel ondanks opkomst drones.
- Florida-politie wordt deportatiemacht.