Banking Network Suriname N.V. (BNETS) heeft op vrijdag 29 augustus een kennismakingsbezoek gebracht aan minister Andrew Baasaron van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), dat tot doel had de minister te informeren over het Central Credit Bureau Suriname (CCBS).
BNETS gaf een uiteenzetting over het CCBS, dat kredietinformatie van consumenten verzamelt en registreert in een beveiligd systeem, met als doel financiële instellingen beter te ondersteunen bij de kredietverlening. Hierdoor wordt het voor consumenten gemakkelijker om toegang te krijgen tot krediet, omdat banken sneller en betrouwbaarder informatie kunnen raadplegen.
Hoewel de wettelijke en regelgevende kaders voor het CCBS nog in behandeling zijn, wordt het initiatief reeds gedragen door belangrijke stakeholders, waaronder de Centrale Bank van Suriname en het ministerie van EZ. Naast de presentatie over het CCBS, is ook gesproken over de modernisering van betaalmethoden in Suriname, met het oog op een efficiënter en veiliger financieel systeem.
Minister Baasaron benadrukte het belang van verdere samenwerking voor een transparant en toekomstbestendig financieel stelsel.
The post BNETS presenteert Central Credit Bureau Suriname aan minister Baasaron ..
- Somohardjo: ‘Wie zich verschuilt, is deel van het problee…..
- EZOTI viert 78 jaar en blikt vooruit op succes..
- Commentaar op het Presidentieel Besluit no. PB 34/25..
- De doofpot en de beerput..
- Man die op balkon zat te eten gegijzeld en meegenomen; verd…..
- Voortvluchtige verdachte alias “Koelie Boi” opgespoord en a…..
- Minister Currie benadrukt centrale rol van onderwijs bij FH…..
- Natio bereidt zich voor op laatste fase WK-kwalificatie..
- Bewuste ‘vergiftiging’ inheemsen..
- Maduro dreigt met gewapend verzet tegen Amerikaanse militai…..
- Vier verdachten veroordeeld in omvangrijke oplichtingszaak …..
- Vier verdachten veroordeeld in omvangrijke oplichtingszaak …..
- Dubbele gronduitgiften niet te wijten aan landmeters..
- Suriname mist derde rechtsinstantie; CCJ of Hoge Raad als o…..
- Regering pakt welzijnsproblemen PCS en arbeidsomstandighede…..
- DA’91 gaat door, ook zonder zetel in DNA..
- Bouva kondigt onderzoek aan naar misstanden Buitenlandse Za…..
- Reactie op: Chief of Staff of Chief of Law?..
- Bouva herhaalt oude belofte, maar Suriname blijft zonder vi…..
- Uitspraak in strafzaak tegen Z.Q., verdacht van doden man v…..
- Politici blijken buitenaardse zorgverleners in vermomming …..