De NVB-bushouders die eerder op de dag het Kabinet van de President met hun bussen hadden geblokkeerd, hebben de blokkade opgeheven. De protestactie was gericht tegen de achterstallige betalingen die de overheid hen nog verschuldigd is. Hoewel een gedeeltelijke betaling is toegezegd, blijft de groep ontevreden en beraadt zich op verdere stappen.
De bushouders zijn al maanden in afwachting van hun geld, waarvan een deel teruggaat tot augustus 2024. Wat hen extra frustreert, is dat president Chan Santokhi niet met hen in gesprek wil gaan. “De president praat alleen met de rijstboeren, maar met ons wil hij niet praten,” lieten ze weten aan Suriname suriname.
Vicepresident Ronnie Brunswijk ontving een delegatie van de protesterende groep en gaf aan dat hij eerst met president Santokhi wil overleggen. De minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, is nog in het buitenland. Na dit gesprek werd de bushouders meegedeeld dat een derde deel van de betalingen van september 2024 zal worden overgemaakt.
Geen structurele oplossingDe bushouders zijn niet tevreden met deze oplossing. Een van hun woordvoerders verklaarde dat de overheid steeds slechts een deel van het achterstallige bedrag betaalt, en dan nog slechts voor twee weken in plaats van een volledige maand. “Dit is geen oplossing. Wij willen volledige uitbetaling,” aldus de woordvoerder.
Acties nog niet van tafelHoewel de blokkade nu is opgeheven, willen de bushouders binnen hun groep bespreken welke vervolgstappen ze zullen nemen. Er blijft onrust over het uitblijven van een structurele oplossing. Als de overheid geen verdere actie onderneemt, sluit de groep nieuwe protestacties niet uit.
- OKB: ‘Dc’s Bansi-Durga en Lewis moeten worden ontheven uit …..
- Kadensi bij verstek in Frankrijk veroordeeld tot 8 jaar cel..
- Celestine Helouise Veldhuizen..
- Annemarie, Louise, Soe Jien Cheng Chang Sheng..
- Carlho Albert Wijdh..
- NDP eist ontheffing van twee dc’s die deelnemen aan verkiez…..
- Bron: ‘Overleg invulling open plekken NPS DNA-kandidatenlij…..
- Stem bewust en kies voor duurzame verandering en ontwikkeli…..
- Basketballer Fräser: ‘Ik ben blij dat de SBA weer door ving…..
- Nieuw bestuur bij Surinaamse Worstel Federatie..
- BREAKING — PVP ook bij de rechter afgewezen om deel te neme…..
- Nepbericht over overheidssubsidie in omloop..
- Kleine groep levert op Moengo kritiek op president Santokhi..
- PVP verliest kort geding tegen de Staat..
- NDP eist onmiddellijke ontheffing 2 dc’s uit hun func…..
- Joy-Ellen Lutz overleden op 6 maart 2025..
- Na zes jaar weer op de planken: Hilkia Lobman met ‘Nakomert…..
- Fact-finding missie van Indiase ondernemers in Suriname..
- BRED Banque Populaire geïnteresseerd in Suriname..
- Stichting Hindostaanse Immigratie veroordeelt diefstal en b…..
- Alcoholverslaafde krijgt voorwaardelijke straf om van versl…..