De NVB-bushouders die eerder op de dag het Kabinet van de President met hun bussen hadden geblokkeerd, hebben de blokkade opgeheven. De protestactie was gericht tegen de achterstallige betalingen die de overheid hen nog verschuldigd is. Hoewel een gedeeltelijke betaling is toegezegd, blijft de groep ontevreden en beraadt zich op verdere stappen.
De bushouders zijn al maanden in afwachting van hun geld, waarvan een deel teruggaat tot augustus 2024. Wat hen extra frustreert, is dat president Chan Santokhi niet met hen in gesprek wil gaan. “De president praat alleen met de rijstboeren, maar met ons wil hij niet praten,” lieten ze weten aan Suriname suriname.
Vicepresident Ronnie Brunswijk ontving een delegatie van de protesterende groep en gaf aan dat hij eerst met president Santokhi wil overleggen. De minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, is nog in het buitenland. Na dit gesprek werd de bushouders meegedeeld dat een derde deel van de betalingen van september 2024 zal worden overgemaakt.
Geen structurele oplossingDe bushouders zijn niet tevreden met deze oplossing. Een van hun woordvoerders verklaarde dat de overheid steeds slechts een deel van het achterstallige bedrag betaalt, en dan nog slechts voor twee weken in plaats van een volledige maand. “Dit is geen oplossing. Wij willen volledige uitbetaling,” aldus de woordvoerder.
Acties nog niet van tafelHoewel de blokkade nu is opgeheven, willen de bushouders binnen hun groep bespreken welke vervolgstappen ze zullen nemen. Er blijft onrust over het uitblijven van een structurele oplossing. Als de overheid geen verdere actie onderneemt, sluit de groep nieuwe protestacties niet uit.
- Stichting Bondru Entertainment Suriname goed opweg met prof…..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Er is geen geld om dijk te bouwen …..
- Inheemse gemeenschappen klagen Suriname aan om FPIC-schendi…..
- Veel bewolking en wat lichte regen..
- DA’91 houdt paneldiscussie in verband met Dag van de Vrou…..
- Politie zoekt eigenaren gestolen Yamaha-bromfiets en e-bike..
- Arabische staten gaan voor Egyptisch alternatief..
- Trump viert overwinning in toespraak tot het Congres, Democ…..
- Perry Oemrawsingh (77) Paramaribo 2-3-2025..
- Shemar Rier aangesteld als voorzitter Jeugraad Suriname..
- Winkeliersechtpaar Washabo beboet wegens economisch delict..
- Overheid, ondernemers en onderwijs slaan handen ineen voor …..
- Ruim 300 bankrekeningen geopend in Kwamalasemutu..
- 14 van eerste 20 plekken VHP voor Paramaribo en Wanica..
- Newara tegen lijsstrekkersrol Wayne Telgt; spanningen binne…..
- Shata-voorzitter Von Foidl: ‘Suriname kan het Singapore van…..
- Minister Ramdin krijgt steun van vijf Zuid-Amerikaanse land…..
- Minister Ori: “Onderwijssector heeft grote investering nodi…..
- Ramdin: ‘Grenskwestie niet met CARICOM, maar met Guyana bes…..
- Breaking: AOV wordt verhoogd; studenten krijgen SRD 800..
- Alerte dochter waarschuwt moeder voor diefstal van portemon…..