De NVB-bushouders die eerder op de dag het Kabinet van de President met hun bussen hadden geblokkeerd, hebben de blokkade opgeheven. De protestactie was gericht tegen de achterstallige betalingen die de overheid hen nog verschuldigd is. Hoewel een gedeeltelijke betaling is toegezegd, blijft de groep ontevreden en beraadt zich op verdere stappen.
De bushouders zijn al maanden in afwachting van hun geld, waarvan een deel teruggaat tot augustus 2024. Wat hen extra frustreert, is dat president Chan Santokhi niet met hen in gesprek wil gaan. “De president praat alleen met de rijstboeren, maar met ons wil hij niet praten,” lieten ze weten aan Suriname suriname.
Vicepresident Ronnie Brunswijk ontving een delegatie van de protesterende groep en gaf aan dat hij eerst met president Santokhi wil overleggen. De minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, is nog in het buitenland. Na dit gesprek werd de bushouders meegedeeld dat een derde deel van de betalingen van september 2024 zal worden overgemaakt.
Geen structurele oplossingDe bushouders zijn niet tevreden met deze oplossing. Een van hun woordvoerders verklaarde dat de overheid steeds slechts een deel van het achterstallige bedrag betaalt, en dan nog slechts voor twee weken in plaats van een volledige maand. “Dit is geen oplossing. Wij willen volledige uitbetaling,” aldus de woordvoerder.
Acties nog niet van tafelHoewel de blokkade nu is opgeheven, willen de bushouders binnen hun groep bespreken welke vervolgstappen ze zullen nemen. Er blijft onrust over het uitblijven van een structurele oplossing. Als de overheid geen verdere actie onderneemt, sluit de groep nieuwe protestacties niet uit.
- HEEFT DE SAMENLEVING NOG VERTROUWEN IN HET KPS?..
- De H van ……...
- Breaking: NPS presenteert Gregory Rusland als lijsttrekker …..
- Marcia Clumper ‘lijstduwer’ NPS en Cliff Marica…..
- Vrouw vermoedelijk door echtgenoot vermoord, die daarna de …..
- Rusland, Etnel en Pokie in top 3 van NPS kandidatenlijst..
- Breaking: SPA en DRS gaan onder paraplu NPS de verkiezingen…..
- Duizenden Australiërs zonder stroom nu storm Alfred Queensl…..
- Man om het leven gebracht in Perica..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..
- Santokhi: AI is de realiteit..
- Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden..
- Gemeenschap Sipaliwini overhandigt Tareno-Ontwikkelingsplan…..