Het Amerikaans internationaal olie- en gasbedrijf Hess (Suriname II) Exploration Limited (Hess) trekt zich per 8 juli 2025 terug uit Blok 59 in het Surinaams zeegebied. Met deze stap komt het blok weer in handen van Staatsolie en wordt het onderdeel van het open zeeareaal.
Hess heeft voldaan aan de minimale werkverplichtingen, maar heeft ervoor gekozen om niet door te gaan naar de volgende fase van de exploratieperiode, die op 8 juli afloopt. In juli 2024 trokken de eerdere partners ExxonMobil Exploration and Production Suriname B.V. en Statoil Suriname B59 B.V. (vanaf 2018 Equinor Suriname B59 B.V.) zich al terug en droegen hun participatiebelangen over aan Hess, dat daarmee de enige partner in het blok werd.
Het productiedelingscontract (PSC) voor Blok 59 werd in juli 2017 ondertekend door Staatsolie, ExxonMobil, Statoil (Equinor) en Hess. Het blok bevindt zich in het uiterste noordwesten van Surinames zeegebied, beslaat ongeveer 11.480 vierkante kilometer en ligt op waterdieptes van 2.700 tot 3.500 meter. Voor een economisch rendabele olieontwikkeling zijn aanzienlijke volumes nodig. Ondanks uitgebreide seismische onderzoeken (6.000 km 2D- en 9.000 km² 3D-data) oordeelden de eerder vertrokken partners dat het risico te groot was om een exploratieput te boren. Hess heeft het afgelopen jaar geprobeerd nieuwe partners aan te trekken, maar zonder succes.
Het vrijgekomen gebied zal door Staatsolie worden meegenomen in haar strategie om zoveel mogelijk van het zeegebied onder contract te brengen bij internationale olie- en gasbedrijven. Momenteel is ongeveer de helft van het Surinaams zeegebied via PSC’s in handen van buitenlandse partijen.
Een PSC verleent een buitenlands bedrijf rechten voor exploratie, ontwikkeling en productie, en biedt ruimte voor toetreding of uittreding van partners. Het is gebruikelijk dat de volledige kosten en risico’s in de exploratiefase voor rekening van de betrokken bedrijven zijn. Op basis van wereldwijde portefeuilles en risicobeoordelingen besluiten bedrijven om deel te nemen of zich terug te trekken.
- Inbraak bij STVS zorgt voor ravage, maar geen buit meegenom…..
- Voormalig Democratisch adviseur: “Afzetting Trump na aanval…..
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied..
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Man overlijdt bij ongeval met ATV in het Nassaugebied..
- Twee verdachten aangehouden voor een beroving te Santigron..
- Weg naar Atjoni verandert in steeds grotere goudmijn..
- OKB: “Bestanden CBB moeten dringend opgeschoond worden vóór…..
- Suriname heeft na 15 jaar de kans om onbevlekte leiders in …..
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..
- Sewcharan staat niet te wachten op een VVV..
- ABOP rouwt om overlijden Patricia Etnel: “Een ware dochter …..
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwja…..
- Binnenkort onthulling kunstwerk ’De let en! – Da it’e…..
- Gedreven door komende olie-industrie: Commewijne ontwikkele…..
- Ori: “Uitbetaling Spaans leerkrachten wacht op goedkeuring …..
- Nog meer onweersbuien in aantocht..
- Voorstel voor één nationale vrije dag voor alle groepen in …..
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS..