Rystad Energy schat dat Blok 52 in Suriname, naar schatting 500 miljoen vaten olie-equivalent aan hulpbronnen bevat. Dit blijkt uit een nieuw rapport over de potentie van het offshore blok.
Blok 52, dat zich uitstrekt over 4.749 vierkante kilometer ten noorden van de Surinaamse kust, wordt volledig beheerd door het Maleisische staatsbedrijf PETRONAS, nadat ExxonMobil zich vorig jaar terugtrok als partner. De eerste significante ontdekking in dit blok werd gedaan in 2020 met de exploratieput Sloanea-1, waarbij een gasvondst werd gemeld. PETRONAS heeft sindsdien verdere onderzoeken uitgevoerd, waaronder het boren van de evaluatieput Sloanea-2 eerder dit jaar.
In een verdere stap naar mogelijke ontwikkeling werd op 4 maart 2024 een Letter of Agreement (LoA) ondertekend met een aannemer om de gasvondst nader te onderzoeken. Deze overeenkomst omvat onder meer een belastingvrijstelling van tien jaar, bedoeld om investeringen in gasontwikkeling te stimuleren.
Petronas heeft daarnaast in november 2023 en mei 2024, belangrijke nieuwe ontdekkingen gedaan met de exploratieputten Roystonea-1 en Fusaea-1. Deze vondsten versterken de vooruitzichten voor commerciële ontwikkeling van Blok 52.
Een definitief investeringsbesluit voor dit blok zou het tweede grote offshore besluit voor Suriname zijn, na de goedkeuring van het GranMorgu-project door TotalEnergies en APA in Blok 58.
Naast Blok 52 bezit Petronas ook Blok 48 met een werkbelang van 100 procent en een niet-operationeel belang van 30 procent in het aangrenzende Blok 53. In dat blok werd in 2022 de olievondst Baja-1 gedaan, wat eveneens wijst op aanzienlijke potentiële olievoorraden voor Suriname.
The post ‘Blok 52 offshore Suriname bevat mogelijk 500 miljoen vaten olie’ ..
- Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk..
- A20, PRO en DOE formaliseren samenwerking..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..
- Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Bet…..
- Vier de liefde..
- NPS heeft niets te zoeken in de politiek na Suriname drie k…..
- AWJ start cursus bloemen- en groenteteelt voor jongeren..
- LBGTO gemeenschap blij met uitspraak rechter..
- Quorumspook..
- Geen middelen voor aanschaf nieuwe server Nationaal Archief…..
- Minister Ramadhin onthult corruptie en fraude bij Armulov-r…..