Dat Transvaal zijn zinnen heeft gezet op de eerste landstitel in meer dan 24 jaar, blijkt uit de prestaties aan het begin van het huidige seizoen van de Suriname Major League (SML). De groen-witten, die vorig jaar de titel misliepen, wonnen hun eerste drie partijen in de tweede jaargang van de profcompetitie.
De 4-0 zege van afgelopen zaterdag op Flora was de derde op rij sinds de start van het seizoen op 31 januari. Transie won op de openingsdag ook al van Leo Victor (2-0) en bond op 8 februari Broki (2-0) aan zijn zegekar.
De bliksemstart van het team van coach Raymond Mannen maakt dat ze de enige ploeg zijn die na een derde deel van de competitie de volle buit in de wacht heeft gesleept. Transie gaat na drie duels aan de leiding met 9 punten, een punt meer dan aartsrivaal Robinhood.
De rood-groenen wonnen hun eerste twee wedstrijden met klinkende cijfers van achtereenvolgens Inter Wanica (4-0) en Flora (6-0), maar leden zondag verrassend puntverlies tegen PVV (1-1). De afwezigheid van Jamilhio Rigters is een aderlating in de aanval van Robinhood. De behendige linkspoot vertrok onlangs uit Suriname om zijn carrière in het buitenland voort te zetten.
Achter Robinhood bezet Voorwaarts de derde plek met 6 punten. De oudste voetbalvereniging van Suriname won zijn eerste partij van Broki (2-0), maar verslikte zich enkele dagen later in PVV (0-3) alvorens het zich herstelde tegen Notch (2-0). Inter Moengotapoe staat met eveneens zes punten, maar met een lager doelsaldo op de vierde plaats, terwijl PVV met 5 punten de top vijf afrondt.
Aanval en verdedigingTransvaal heeft zijn goede start van het seizoen te danken aan het feit dat zowel de aanval als de verdediging op volle toeren draait. De groen-witten scoorden in drie wedstrijden acht doelpunten, bijna drie keer per wedstrijd dus. Alleen Robinhood (11 goals) scoorde vaker.
Daartegenover is Transie het enige team dat tot nog toe de nul wist te houden. Robinhood volgt daarachter met één tegendoelpunt, terwijl de doelman van PVV maar twee keer in het net hoefde te vissen. Voorwaarts incasseerde drie goals van de tegenstander.
Ook op de topscorersranglijst staat Transvaal bovenaan, maar Lalanie Tooy moet de koppositie delen met Ravello Zijler van Robinhood en Sifillion Soekhoe, die eveneens vier doelpunten hebben gescoord. Shaquille Cairo van Inter Moengotapoe en Faustino Benali van PVV hebben tot dusver drie doelpunten op hun naam staan.
De competitie wordt dit weekend voortgezet met vijf wedstrijden. Koploper Transvaal komt zaterdagmiddag om half zes uit tegen PVV, terwijl Robinhood het om acht uur ’s avonds opneemt tegen Notch.
Vrijdagavond om acht uur staat het duel tussen Inter Wanica en Flora op het programma. Zondagmiddag nemen Leo Victor en Broki het om half zes tegen elkaar op, terwijl Inter Moengotapoe en Voorwaarts om acht uur ’s avonds de degens kruisen. De wedstrijden worden afgewerkt in het Dr. Ir. Franklin Essed Stadion.
- Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’..
- Sportorganisaties ontvangen pakket met sportartikelen..
- VS bevriest financiering voor veiligheidsmissie tegen Haïti…..
- Abrahams: NDP zal na verkiezingen ‘juiste maatregelen’ tref…..
- Surinaamse man veroordeeld tot drie jaar cel in België voor…..
- Gewelddadige diefstal op Kennedyweg: slachtoffers beroofd o…..
- Verklaring NDP: Gerechtigheid?..
- Delreo Newman volgt Mike Antonius op als voorzitter Canto..
- President vraagt internationale bedrijven om te investeren..
- Procureur-Generaal brengt oriëntatiebezoek aan Apoera..
- 14-jarige MULO-scholier opgepakt voor bedreigende uitlating…..
- Passagier in taxi te Stolkertsijver opgepakt voor bezit vuu…..
- Veertienjarige muloleerling opgesloten na bedreigen leerkra…..
- Toename diefstallen Jarikaba Wooncentrum aanleiding gesprek…..
- HvJ spreekt Adhin vrij in hoger beroep, OM teruggefloten..
- EZ en AdeKUS ondertekenen MoU en richten FabLab op..
- I-Care Polikliniek voor Oogaandoeningen versterkt oogzorg i…..
- Rekenkundig bekeken..
- NDP: Na politieke achtervolging OM nu gerechtigheid..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapen b…..
- NDP verheugd over volledige vrijspraak ondervoorzitter Adhi…..