Het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza), belast met de organisatie van de verkiezingen op 25 mei, heeft gisteren 600 nieuwe stembureauleden getraind. Volgens Biza-directeur Nasier Eskak, betreft het de tweede groep die momenteel getraind wordt.
ADVERTENTIE
“Ik wil mij niet inlaten met wat er allemaal wordt gezegd of wat mensen beweren. Wij richten ons op de feiten. En het feit is dat we een tekort hadden van ongeveer 500 stembureauleden, waarop wij direct hebben ingespeeld,” zegt Eskak in gesprek met Suriname suriname.
Eskak geeft aan dat er mensen zijn die zich afgemeld hebben, wat het ministerie ertoe heeft gedwongen nieuwe stembureauleden te werven en te trainen. “We zijn inmiddels begonnen met de tweede groep en tot nu toe verloopt alles goed. De realiteit is dat we met een tekort kampten. De berichten die via sociale media circuleren, zijn vaak ongefundeerd.”
De Biza-directeur benadrukt dat personen die aangeven nog op een telefoontje te wachten, behoren tot de groep die nog moet worden benaderd. “Deze mensen komen allemaal uit Paramaribo. Omdat het tekort pas recent duidelijk werd, hebben we pas afgelopen donderdag de informatie doorgestuurd naar de districtscommissarissen. Zij zijn in deze dagen bezig de mensen op te bellen,” aldus Eskak.
Het afzeggen van stembureauleden is volgens hem geen nieuw fenomeen. “Bij elke verkiezing komt het voor dat mensen zich om uiteenlopende redenen afmelden. Wij zorgen er als organisatie echter altijd voor dat er voldoende personeel is om deze uitval op te vangen,” voegt hij eraan toe.
Eskak benadrukt dat de verkiezingen op 25 mei gewoon doorgaan en dat alle voorbereidingen op schema liggen. “Er is niets mis met de voorbereidingen. De verkiezingen zijn gegarandeerd,” besluit de Biza-topman.
- Ex-minister Achaibersing: “Vorige regering handelde te kwad…..
- AWJ en SURVAM onderkennen belang verzekering werknemers..
- PVC pleit voor levenslange gevangenisstraf met dwangarbeid …..
- Stichting Bondru onder vuur na controversieel stemadvies..
- Santokhi: ‘meer oliegelden op komst, los van RVI’..
- Plan B ingezet na afgeblazen activiteit Brunswijk: ‘Ik ben …..
- Werkgroep moet samenwerking tussen overheid en bedrijven in…..
- Justitie eist vier jaar celstraf tegen religieuze leider C.…..
- Vermoedens brandstichting bij woningbrand Noordpoolweg..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Al 200 nieuwe aanmeldingen stembureau-personeel..
- Vijftigplussers zwaar mishandeld door trio..
- Moeder helpt zoon met voorbereidingen mogelijke aanslag op …..
- Ex-vriendin verwondt oude vriend in hals, borst en rug..
- Onga Milla Bruining (71) Amsterdam, Nederland 11-5-2025..
- Stanley Richenel Walter Hoever (81) Paramaribo 10-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Pencak silat komt er bekaaid vana…..
- Kanapé: Ramsaran moet verantwoordelijkheid blijven dragen..
- Bromfietser overlijdt na verkeersongeval..
- Plantagebesturen in Para tegen Kensmil: “Wie zijn wortels n…..
- Biza start training stembureaupersoneel na massale uitval..