Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — “Indien de rechter nu de kandidatenlijsten van bijvoorbeeld De Nieuwe Leeuw in Wanica zou toekennen dan zouden andere partijen die zich reeds hadden neergelegd bij het besluit, op basis van een andere beslissing van de rechter, ook rechtsingang willen zoeken. Dit zou betekenen dat de verkiezingen zouden moeten worden uitgesteld.” Dat is de reactie van onderminister Maurits Hassankhan van Binnenlandse Zaken op de uitspraak van het Hof van Justitie (HvJ) woensdagavond. Het hof ging voor het grotere belang – het voortgang vinden van de verkiezingen – bij het vellen van zijn oordeel.ADVERTISEMENT
De Volkspartij Leefbaar Suriname, De Nieuwe Leeuw en Alternatief 2020 waren bij het HvJ in hoger beroep gegaan om het schrappen van enkele van hun kandidaten op ressortraadsniveau te voorkomen. Als reden voor de schrapping had het Centraal Hoofdstembureau aangegeven dat deze partijen geen lijsten hadden ingediend, maar dat bleek niet te kloppen. Het HvJ redeneerde dat, hoewel het aannemelijk is dat de partijen hun lijsten wel degelijk hadden ingediend, het grotere belang moest worden gediend.
“Ik denk dat het een wijs besluit van de rechter is geweest om te zeggen dat het algemene belang in deze belangrijker is dan dat ene belang van een partij”
Hassankhan zei donderdag op de persconferentie naar aanleiding van de regeringsvergadering van woensdag ingenomen te zijn met de uitspraak van de rechter, omdat er anders “veel problemen” zouden ontstaan. 20 April was namelijk een cruciale datum; alle zaken in het proces moesten hebben plaatsgevonden.
Volgens de onderminister zou de president het uitstellen van de verkiezingen niet kunnen goedkeuren. Dat zou door De Nationale Assemblee moeten worden gedaan. “Ik denk dat het daarom een wijs besluit van de rechter is geweest om te zeggen dat het algemene belang in deze belangrijker is dan dat ene belang van een partij”, benadrukte Hassankhan.
- Duurzaam actieplan noodzakelijk voor cultuursector..
- Vordering NDP in hoger beroep afgewezen..
- VHP Paasboodschap: Wij moeten dankbaar zijn voor onze recht…..
- NDP-voorzitter Simons bezoekt gewonde artiest Jackson Blai..
- Brand door vuilverbranding verwoest houten woning aan Faisa…..
- Oom Riek – Visionair bestuurder en vaderfiguur..
- Minister Ori: “16 inbraken op scholen in korte tijd, patroo…..
- Multiforms NV met SRD 7,6 miljoen goedkoopste drukken stemb…..
- Paasboodschap bisschop Karel Choennie: solidariteit, dialoo…..
- Oud-parlements- en Rekenkamervoorzitter Ulrich ‘Riek’ Aron …..
- Nog geen rechtsingang VLS voor hoger beroep..
- CBB..
- Moderne practicumzaal verbetering onderwijsaanbod AdeKUS..
- President installeert 8 werkgroepen voor buurtontwikkeling..
- Man opgepakt voor aanranding en mishandeling 13-jarig meisj…..
- NDP-voorzitter Jennifer Simons spreekt over politieke leuge…..
- Ralf Mario Maroeia kandidaat nr. 46 op NPS-lijst..
- Paasboodschap Santokhi: Christus veel onrecht aangedaan..
- Twee Nigeriaanse verdachten schuldig bevonden in drugshande…..
- EEN SPIEKBRIEFJE VOOR ANN SADIE..
- ERKENNEN VAN FOUTEN TEKEN VAN KRACHT?..